Мурали Оболонського району (Київ)

25.01.2021 24.12.2023

Мурали Оболонського району (Київ)

Більшість малюнків Оболонського району розташовуються в межах історичної місцевості Оболонь. Серед їх авторів переважно українські художники, окрім декількох робіт. Левову частку стінописів виконали Олександр Корбан та Віталій Гідеван.

Також район може похизуватися старим муралом 2005 року, одна з найстаріших робіт на нашому сайті.

Зміст

1. Мурал із Честером Беннінгтоном на вулиці Луговій

Мурал з Честером Беннінгтоном на вулиці Луговій (Київ), Олександр Корбан, Linkin Park

Мурал із Честером Беннінгтоном на вулиці Луговій створений у 2017 році незабаром після смерті музиканта. Честер на муралі виглядає дуже реалістично, він немов живий. Стінопис розташовується під мостом, між ТРЦ «Караван» та заїздом на Оболонь, де проходять залізничні колії. Автор роботи – український художник Олександр Корбан.

«Для мене ця людина завжди була видатним, великим вокалістом. Мені було дуже важко прийняти той вчинок, який він зробив. У моєму житті траплялися подібні трагедії, коли твої близькі так йдуть… Ти злишся, кричиш, ридаєш, тобі важко, але все одно ти не перестаєш їх любити. І в кожному мазку, кожній лінії малюнку, є частинка його, тому що одного разу, 15 років тому, почувши голос Честера вперше, я слухаю його до сьогодні…» (Олександр Корбан).

Честер Беннінгтон (20 березня 1976 – 20 липня 2017) – вокаліст американської рок-групи Linkin Park та справжній голос покоління на піснях у виконанні якого виросли мільйони людей по всьому світі. На превеликий жаль, він пішов із життя 20 липня 2017 вчинивши самогубство на 41 році життя. Дуже важко зрозуміти його вчинок. У нього були діти, дружина, друзі та ціла армія шанувальників, він був успішною та не бідною людиною. Багато людей стикаються з величезними проблемами та жахливими втратами у своєму житті, але все-таки знаходять у собі сили жити далі, даючи іншим приклад ніколи не здаватися.

Раніше ми вже публікували на сайті малюнок із Честером Беннінгтоном від невідомого автора, намальований на проспекті Академіка Палладіна, 22.

  • Рік створення – 2017
  • Художник – Олександр Корбан
  • Адреса – Київ, Оболонський район, вулиця Лугова
  • Станція метро – Оболонь / Мінська (відстань ≈1.5 км)

2. Серія малюнків на вулиці Луговій

Мурал із Юлією Островською
Малюнок із дівчиною з татуюваннями
Малюнок із черепом
Малюнок із дівчиною в окулярах
Мурал «Коли багаті воюють, бідні помирають»

Усі малюнки були створені у 2018–2019 роках та розташовуються вздовж залізничних колій на тому ж місці, де намальований Честер Беннінгтон. Автор робіт – український художник Олександр Корбан.

Малюнок із дівчиною в шапці створений у 2018 році та має назву «Dreams come true». На стінописі зображена Юля Островська, котра була кураторкою великої кількості київських муралів.

Малюнок із дівчиною з татуюваннями створений у 2019 році, більше інформації у нас немає.

Малюнок із черепом створений у 2018 році та має назву «Острів скарбів».

«Це символічна робота про те, що саме для графіті-художників є справжнім скарбом. Як в оповіданнях про піратів, де завжди на купі золота лежить череп, так і на цьому малюнку, череп на купі насадок для аерозольних балонів» (Олександр Корбан).

Малюнок із дівчиною в окулярах створений у 2019 році. Цю роботу Корбан намалював разом з українським художником Романом Кулешовим (Wius).

Малюнок із хлопцем та дівчиною, що сидять на черепах створений у 2018 році та називається «Коли багаті воюють, бідні помирають». Сама назва вже передає всю суть роботи.

  • Роки створення – 2018-2019
  • Художники – Олександр Корбан, Роман Кулешов (Wius)
  • Адреса – Київ, Оболонський район, вулиця Лугова
  • Станція метро – Оболонь / Мінська (відстань ≈1.5 км)

3. Малюнки Марії Примаченко на вулиці Автозаводська, 52

Лев Марії Примаченко
Синій бик (1947), Марія Примаченко
Загроза війни (1986), Марія Примаченко
Дракону нікого кусати, так рослини кусає (1987), Марія Примаченко
Цей звір роззявив пащу і хоче квіточкою поласувати, та язик тонкий (1985), Марія Примаченко
Народився Олоян у горосі, нема ніде і досі (1978), Марія Примаченко

Малюнки Марії Примаченко на вулиці Автозаводська, 52 намальовані у 2018 році (можливо у 2017). На заборі відтворені різні казкові звірі, створенні видатною українською художницею Марією Примаченко. Це не точна копія робіт Примаченко, але дуже наближена.

Марія Оксентіївна Примаченко – видатна українська художниця. Окрім малювання вона також гарно вишивала та займалася керамікою. Зазвичай малюнки Марії мають багато народних мотивів і супроводжуються різноманітними влучними промовками.

У наш час Примаченко здебільшого знають за її серію робіт із зображенням фантастичних звірів, яких не існує в природі. Ці роботи дійсно фантастичні й саме деякі з них зображені на заборі: Чорний звір (1963), Дракону нікого кусати, так рослини кусає (1987), Цей звір роззявив пащу і хоче квіточкою поласувати, та язик тонкий (1985), Казкова птиця (1936), Морська чайка у своєму гнізді (1965), Народився Олоян у горосі, нема ніде і досі (1978), Загроза війни (1986), Синій бик (1947).

До речі, у 2015 році іспанський художник Zosen Bandido створив мурал на вулиці Академіка Туполєва, 7Б, надихнувшись саме роботами Марії Примаченко.

  • Рік створення – 2018 (можливо 2017)
  • Художник – невідомо
  • Адреса – Київ, Оболонський район, вулиця Автозаводська, 52
  • Станція метро – Оболонь / Мінська (відстань ≈3.6 км)

4. Мурал із єнотом на школі №219

Мурал із єнотом на школі №219

Мурал із єнотом був намальований у 2019 році. Розташовується він на Оболонському проспекті 2Б, на одній зі стін школи №219. Автор роботи – український художник Віталій Гідеван (Gide1).

«В наш час саме головне не втратити тягу до знань. Адже сьогодення – це крутий час для розвитку, один клац і в тебе під носиком все: література, історичні факти або навчальний урок, який був записаний за десятки тисяч кілометрів від тебе. Корисної інформації так багато, що аж всім вистачить змінити світ на краще!» (Gide1).

  • Рік створення – 2019
  • Художник – Віталій Гідеван (Gide1)
  • Адреса – Київ, Оболонський район, Оболонський проспект, 2Б
  • Станція метро – Оболонь (відстань ≈300 м)

5. Мурал «Back to the roots» на вулиці Героїв полку «Азов», 30

Мурал «Back to the roots» на вулиці Маршала Малиновського, 30
Мурал «Back to the roots» на вулиці Маршала Малиновського, 30
Мурал «Back to the roots» на вулиці Маршала Малиновського, 30

Мурал «Back to the roots» на вулиці Героїв полку «Азов», 30 створений у 2017 році. Автор роботи – український художник Dima Fatum.

Малюнок розповідає нам історію місцевості Оболонь, від стародавніх часів і до наших днів. Всі образи на малюнку не випадкові й присвячені Оболоні.

  • Рік створення – 2017
  • Художник – Dima Fatum
  • Адреса – Київ, Оболонський район, вулиця Героїв полку «Азов», 30
  • Станція метро – Оболонь (відстань ≈600 м)

6. Мурал із маленьким оленем

Малюнок із маленьким оленем на Оболоні (Київ), Віталій Гідеван, Gide1, mutal, street art

Мурал із маленьким оленем створений у 2018 році. Автор роботи – український художник Віталій Гідеван (Gide1).

На стінописі зображене оленя, котре лежить на траві. Замість його тулуба намальований чарівний портал, який веде нас у світ дикої природи. Малюнок присвячений збереженню природи та впливу людини на неї, а як ми знаємо, він здебільшого негативний.

«Природа прекрасна й нероздільна. Кожна тварина це цілий світ, який зберігає в собі секрети і таємниці. Але все частіше люди стали втручатися в закони природи, намагаючись підпорядкувати їх собі. Браконьєрство заради задоволення, знищення рідкісних видів лосів і оленів заради прибутку. Але вибивши одну ланку з ланцюжка, руйнується весь механізм» (Gide1).

  • Рік створення – 2018
  • Художник – Віталій Гідеван (Gide1)
  • Адреса – Київ, Оболонський район, проспект Володимира Івасюка
  • Станція метро – Оболонь (відстань ≈1.1 км)

7. Мурал із єнотом на вулиці Йорданська

Мурал із єнотом на вулиці Йорданська

Мурал із єнотом на вулиці Йорданська створений у 2017 році. Автор роботи – український художник Віталій Гідеван (Gide1). На малюнку зображений єнот, у якого на вушку висить надкушений пончик, а навколо нього лежать різні солодощі – тістечка, цукерки, морозиво. У народі стінопис часто називають «Єнот ласун».

Хоча єноти не водяться в Україні, останнім часом вони здобули неймовірну популярність серед людей. Напевно, немає жодної дівчини (та і хлопця також, чого вже тут брехати 😉), яка не хотіла б собі єнота.

  • Рік створення – 2017
  • Художник – Віталій Гідеван (Gide1)
  • Адреса – Київ, Оболонський район, вулиця Йорданська
  • Станція метро – Оболонь (відстань ≈900 м)

8. Мурал «Портали» на проспекті Володимира Івасюка, 16Д

Мурал «Портали» на проспекті Героїв Сталінграду 16Д, Оболонь, Gonzalo Borondo, Sky Art Foundation, Mural Social Club

Мурал «Портали» на проспекті Володимира Івасюка, 16Д створений у 2016 році в межах арт-фестивалю Mural Social Club. Автор роботи – іспанський художник Gonzalo Borondo.

На малюнку зображена одна з найголовніших пам’яток України – Софія Київська. Художник відтворив внутрішню частину собору. Також знизу малюнка є напис, який раніше був на стінах Софії.

  • Рік створення – 2016
  • Художник – Gonzalo Borondo
  • Арт-проєкт – Mural Social Club
  • Адреса – Київ, Оболонський район, проспект Володимира Івасюка, 16Д
  • Станція метро – Оболонь (відстань ≈1 км)

9. Малюнки з леопардом та абстракцією

Малюнок з леопардом на Оболоні (Київ), Gide1
Малюнок-абстракція, Роман Кулешов, Wius

У 2016 році на стінах невеликої технічної будівлі було намальовано два мурали, що між собою нічим не пов’язані.

Одну зі стін займає яскравий малюнок із леопардом, комахою сонечко та квітами від українського художника Віталія Гідевана (Gide1).

На інших трьох стінках зображена абстракція, яку в межах арт-фестивалю Mural Social Club створив український художник Роман Кулешов (Wius).

«Моя робота не має конкретної назви або фігуративного образу. Це – абстрактна композиція, у якій я намагався показати різноманітність гри кольору та форми. Моя мета – “запалити” стіну, оживити її за допомогою нехитрих форм та фарб. Я хотів показати, що у нашому часом сірому житті є багато кольорів та тонів. Єдине, що необхідно – не зациклюватися на поганому та звертати увагу на цікаві та яскраві деталі» (Wius).

  • Рік створення – 2016
  • Художник (леопард) – Віталій Гідеван (Gide1)
  • Художник (абстракція) – Роман Кулешов (Wius)
  • Арт-проект (абстракція) – Mural Social Club
  • Адреса – Київ, Оболонський район
  • Станція метро – Мінська (відстань ≈700 м)

10. Мурал на вулиці Левка Лук’яненка, 29А

Мурал на вулиці Маршала Тимошенка, 29А
Мурал на вулиці Маршала Тимошенка, 29А
Мурал на вулиці Маршала Тимошенка, 29А

Мурал на вулиці Левка Лук’яненка, 29А створений у 2014 році. На стінописі зображений звичайний фасад будинку, котрий немов штору відкриває маленький хлопчик. Автор роботи – арт-студія Anozer studio.

Також пишуть, що в 2014 році цей мурал встановив рекорд, як найбільший 3D-малюнок України.

  • Рік створення – 2014
  • Художник – арт-студія Anozer studio
  • Адреса – Київ, Оболонський район, вулиця Левка Лук’яненка, 29А
  • Станція метро – Мінська (відстань ≈300 м)

11. Серія малюнків на дитячому садку №7/788 «Незабудка»

Малюнок із котиком на вулиці Маршала Тимошенка, 18А
Малюнок із котиком і качкою на вулиці Маршала Тимошенка, 18А
Малюнок із хаскі на вулиці Маршала Тимошенка, 18А
Малюнок із єнотом на вулиці Маршала Тимошенка, 18А

Серія малюнків на дитячому садку №7/788 «Незабудка» була створена в 2017 році. Автор роботи – український художник Віталій Гідеван (Gide1).

На території дитячого садочку розташовується справжня художня виставка. На малюнках можна побачити котика, качку, єнота, хаскі, мопса та інших тваринок.

  • Рік створення – 2017
  • Художник – Віталій Гідеван (Gide1)
  • Адреса – Київ, Оболонський район, вулиця Левка Лук’яненка, 18А
  • Станція метро – Мінська (відстань ≈400 м)

12. Мурал на вулиці Левка Лук’яненка, 13

Мурал на вулиці Маршала Тимошенка, 13
Мурал на вулиці Маршала Тимошенка, 13, художник Михайло Химич
Мурал на вулиці Маршала Тимошенка, 13, художник Михайло Химич
Мурал на вулиці Маршала Тимошенка, 13, художник Михайло Химич
Мурал на вулиці Маршала Тимошенка, 13, художник Михайло Химич
Мурал на вулиці Маршала Тимошенка, 13, художник Михайло Химич

Мурал на вулиці Левка Лук’яненка, 13 намальований на стіні бойлерної ще в далекому 2005 році, що робить його одним із найстаріших стінописів Києва. Автор – український художник Михайло Химич. Цю роботу він присвятив своєму батьку Юрію Химичу, який був відомим архітектором.

На малюнку зображена велика кількість київських храмів, пам’ятників та споруд. Таке відчуття, що на муралі зображенні практично всі пам’ятки Києва.

  • Рік створення – 2005
  • Художник – Михайло Химич
  • Адреса – Київ, Оболонський район, вулиця Левка Лук’яненка, 13
  • Станція метро – Мінська (відстань ≈600 м)

13. Подвійний мурал на Оболоні з зображенням хлопця й дівчини

Подвійний мурал на Оболоні з зображенням хлопця й дівчини

Подвійний мурал на Оболоні з зображенням хлопця й дівчини створений у 2016 році в межах арт-фестивалю Mural Social Club. Автор роботи – український художник Олександр Корбан.

Диптих намальований на стінах шістнадцятиповерхового будинку на проспекті Володимира Івасюка, 60. Це окремі малюнки з хлопцем та дівчиною, котрі разом створюють єдину художню композицію. За словами автора його робота передає стосунки між чоловіком і жінкою – дружні, любовні, просто людські.

  • Рік створення – 2016
  • Художник – Олександр Корбан
  • Арт-проєкт – Mural Social Club
  • Адреса – Київ, Оболонський район, проспект Володимира Івасюка, 60
  • Станція метро – Героїв Дніпра (відстань ≈1.5 км)

14. Мурал на вулиці Герої Дніпра

Мурал на вулиці Герої Дніпра

Мурал на вулиці Героїв Дніпра намальований на стіні технічної будівлі, навпроти ринку «Оболонь». На чорно-білому малюнку зображений чоловік у капелюсі та авіаокулярах. На жаль, ми не маємо інформації про цю роботу.

  • Рік створення – невідомо
  • Художник – невідомо
  • Адреса – Київ, Оболонський район, вулиця Герої Дніпра, 51
  • Станція метро – Героїв Дніпра (відстань ≈400 м)

15. Мурал із героями мультфільмів на вулиці Героїв Дніпра, 33

Мурал із героями мультфільмів на вулиці Героїв Дніпра, 33
Мурал із героями мультфільмів на вулиці Героїв Дніпра, 33
Мурал із героями мультфільмів на вулиці Героїв Дніпра, 33
Мурал із героями мультфільмів на вулиці Героїв Дніпра, 33

Мурал із героями мультфільмів на вулиці Героїв Дніпра, 33 створений у 2014 році. Автор роботи – MOTOR_DMS. Насамперед цей мурал сподобається дітям. На малюнку зображені персонажі з улюблених нами мультфільмів: король Джуліан, Моріс, Глорія, Алекс, Мейсон, Шкіпер, Ковальські (усі з мультфільму «Мадагаскар»), Скрет він же шаблезуба білка («Льодовиковий період»), Даффі Дак, Том і Джеррі та інші.

  • Рік створення – 2014
  • Художник – MOTOR_DMS
  • Адреса – Київ, Оболонський район, вулиця Героїв Дніпра, 33
  • Станція метро – Героїв Дніпра (відстань ≈680 м)

16. Мурал на вулиці Зої Гайдай, 9А

Мурал на вулиці Зої Гайдай, 9А

Мурал на вулиці Зої Гайдай, 9А створений у 2016 році. На малюнку зображена маленька дівчинка, яка сидить зі скрипкою, ніби обіймає її. Автор роботи – український художник Олександр Корбан.

У мережі можна зустріти, що цей малюнок називають сумним, хоча нам він таким не здається. Він передає любов дівчинку до цього музичного інструменту та музики загалом.

  • Рік створення – 2016
  • Художник – Олександр Корбан
  • Адреса – Київ, Оболонський район, вулиця Зої Гайдай, 9А
  • Станція метро – Мінська (відстань ≈1 км)

17. Малюнок із червоною пандою на території дитячого садочку №527

Малюнок із червоною пандою на території дитячого садочку №527

Малюнок із червоною пандою на території дитячого садочку №527 створений у 2018 році. Автор роботи – український художник Віталій Гідеван (Gide1).

Це вже не перша червона панда (або Мала панда, Червоний кіт-ведмідь) на нашому сайті, ще один малюнок ви можете побачити в статті присвяченій муралам Дніпровського району.

  • Рік створення – 2018
  • Художник – Віталій Гідеван (Gide1)
  • Адреса – Київ, Оболонський район, проспект Маршала Рокоссовського, 6А
  • Станція метро – Мінська (відстань ≈3.3 км)

18. Малюнки на площі Тараса Шевченка

Малюнки на площі Тараса Шевченка
Малюнки на площі Тараса Шевченка
Малюнки на площі Тараса Шевченка

Малюнки на площі Тараса Шевченка намальовані у 2017 році за автостанцією «Полісся». Раніше там був смітник, поки волонтери з організації «Let’s Do It, Ukraine!» не зібрались і не привели до ладу це місце. Вони прибрали все сміття та запросили художників намалювати малюнки. Автори роботи – українські художники Anna Solomenko, Дарина Тундра та Віталій Гідеван (Gide1).

Усі роботи показують речі притаманні Пущі-Водиці. Більшу її частину займає сосновий ліс, де водиться дуже багато білочок і птахів. Також через цей ліс мальовничим маршрутом проходить трамвай №12.

«Let’s Do It, Ukraine!» – це частина міжнародної організації «Let’s Do It, World!» головною метою якої є піклування про екологію нашої планети. Громадська організація «Let’s Do It, Ukraine!» щорічно проводить наймасштабніше прибирання сміття в Україні. Крім прибирання та упорядкування зелених зон та місць громадського відпочинку, організація має на меті збільшення відповідальності українців за довкілля, формування національної культури чистоти та правильного поводження з відходами.

Від нашого сайту хочемо додати те, що проблема зі сміттям у нашій країні досить велика. Доволі часто місця в яких ми буваємо і фотографуємо сильно засмічені. Тому дякуємо всім організаціям і простим людям, які бережуть наше довкілля. Але ж, звісно, проблема не в смітті, а в бидлоті котра його залишає.

  • Рік створення – 2017
  • Художники – Anna Solomenko, Дарина Тундра, Віталій Гідеван (Gide1)
  • Адреса – Київ, Оболонський район, вулиця Пуща-Водицька, 2
  • Станція метро – Мінська (відстань ≈4 км)

Мапа

Інші малюнки

Малюнок із хлопчиком та лисицею від художника Віталія Гідевана, який намальований на стінах Народного дитячого музичного театру «FantaziaNew».

Малюнок із героями мультфільмів на вулиці Олександра Архипенка, 1А від художника MOTOR_DMS.

Малюнки на стінах загадкового Будівництва №1 (Сталінське метро).

Малюнки на гаражах на вулиці Боровиковського, от якби всі гаражі так розмалювати, було б не так уже страшно на них дивитися.

Підтримайте наш сайт

Вандрівка працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Фінансово підтримати нас ви можете через українську платформу донатів Donatello. Там немає складної й заплутаної реєстрації, як на аналогічних платформах, а мінімальний платіж становить всього 5 грн.

Підписатися
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі