Будинок графині Уварової (смт Ворзель)

Додаткова інформація

Будинок графині Уварової був збудований у 1902 році в перші роки існування Ворзеля, який заснували в 1900 році. Історія Ворзеля починається з будівництва залізниці Київ-Ковель. Тоді за ініціативою поміщика Йосипа Пеховського на шляху залізниці, посеред лісу, почалося будівництво дачного селища. Через свій унікальний мікроклімат і оздоровчі умови відомі та багаті люди починають будувати тут свої дачі.

Не обійшов цю місцевість стороною й київський фабрикант Септер, побудувавши там будинок, який потім купила графиня Наталія Федорівна Уварова (донька відомого київського мецената Ф. А. Терещенка). Тут Уварова разом із дітьми та чоловіком відпочивала влітку. Після Жовтневого перевороту 1917 року родини Уварових та Терещенків емігрували.

У 1920-х роках в будинку почала діяти школа. У 1960-х відкрили кінотеатр «Космос», який посів перше місце на Всесоюзному конкурсі шкільних кінотеатрів.

З часом будівля була покинута та почала руйнуватися. У 2007 році було вирішено її відновити. 18 вересня 2007 року у відреставрованій будівлі відкрили Ворзельський музей історії і культури «Уваровський дім». Крім постійної експозиції музею тут також проводять різні виставки, святкові концерти, творчі вечори тощо.

Будинок графині Уварової дуже гарний та має цікаву архітектурну форму завдяки своїй невеличкій башті. Поряд із будинком стоїть відкрита сцена, а навколо облаштована паркова територія з підстриженим газоном, стежками, лавками та ліхтарями. Будинок графині Уварової є одним із символів Ворзеля та має статус пам’ятки архітектури.

  • Рік створення – 1902
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Київська область, селище міського типу Ворзель

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 07.06.2018 | Оновлено: 17.04.2021 | Світлини зняті: 21.04.2018

Напишіть коментар ...

avatar