Будинок письменників «Роліт» (Київ)

Додаткова інформація

Будинок письменників «Роліт» (кооператив робітників літератури) був збудований у дві черги в 1931-1939 роках. У цьому будинку проживала величезна кількість видатних діячів літератури радянських часів. Відповідно до наказу Міністерства культури і туризму України від 24.09.2008 №1001/0/16-08 «Роліт» має статус пам’ятка архітектури, історії та містобудування, охоронний номер №508-Кв.

Перший корпус збудували в 1931-1934 роках за проектом архітекторів Василя Кричевського та Петра Костирка в конструктивістському стилі. Ця будівля розташовується вздовж вулиці Михайла Коцюбинського та являє собою звичайний жахливий радянський житловий будинок. Він вийшов не таким, яким його планували архітектори з самого початку, бо їм довелося декілька разів переробляти проект (не в кращу сторону) і спрощували його.

Другий корпус збудували в 1936-1939 роках за проектом архітектора Миколи Сдобнєва з елементами класицизму. У цій 7-ми поверховій будівлі були більш розкішні квартири, куди заселили радянську письменницьку еліту. Звісно, що й зовні вона має набагато кращий вигляд.

Але головна цінність будинку «Роліт» не в самій будівлі, а в його мешканцях. Серед них були: Олесь Гончар, Павло Тичина, Максим Рильський, Михайло Стельмах, Андрій Малишко, Юрій Яновський, Остап Вишня, Любов Забашта, Володимир Сосюра, Натан Рибак, Іван Микитенко, Борис Антоненко-Давидович, Марія Пригара та багато інших. Також на будівлі встановлена велика кількість меморіальних дошок присвячених її мешканцям.

  • Роки будівництва – 1931 – 1939
  • Архітектор – Василь Кричевський, Петро Костирко, Микола Сдобнєв
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури, історії, містобудування
  • Адреса – Київ, Шевченківський район, вулиця Богдана Хмельницького, 68
  • Станція метро – Університет (відстань ≈600м)

Знаходиться поруч:

avatar