Чоловічий Монастир Різдва Пресвятої Богородиці (Київ)

Додаткова інформація

Чоловічий Монастир Різдва Пресвятої Богородиці в урочищі Церковщина, також відомий як Гнилецький монастир або просто Церковщина, був заснований на місці монастирських печер часів Київської Русі. Перші печери були вириті ченцями ще в XI столітті та своєю загальною структурою нагадують печери Києво-Печерської лаври. Від початку монастир був тільки підземним і лише потім частково вийшов на поверхню. У XII-XIII столітті був збудований кам’яний храм, згодом повністю зруйнований в XV столітті під час ординської навали.

Понад 400 років монастир залишався зруйнованим, печери обвалювалися та руйнувалися. На початку XIX століття печери про які вже всі забули були знайдені. Згодом ці землі передали в володіння Києво-Братському монастирю. На початку XX століття збудували храм Різдва Пресвятої Богородиці. У радянські часи храм зруйнували, а територія монастиря використовувалася для різних призначень. Тут була і колонія, і концтабір, і лікарня, що діє і в наш час (нині Лікарня відновного лікування МВС України).

Остаточно монастир відродив свою діяльність вже за часів незалежності. Почалося відновлення печер та приведення території до ладу. У 2005 році будівлю недобудованого храму XX століття переробили та добудували і утворили сучасну будівлю (на фотографіях).

Головною цінністю сучасного монастиря звичайно є стародавні печери, які на відміну від тих же печер Києво-Печерської лаври, залишилися майже в первозданному вигляді. Зараз у них проводять екскурсії. Біля монастиря є маленький ставок, ростуть квіти та майже з усіх боків ліс.

  • Інші назви – Гнилецький монастир, Глушицький монастир, Глинецький монастир, Скит Пречистої, Церковщина
  • Дата заснування – XI ст.
  • Тип монастиря – чоловічий монастир
  • Адреса – Київ, Голосіївський район, Дніпровське шосе
  • Приналежність – Російська православна церква в Україні

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі , яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 08.07.2017 | Оновлено: 09.04.2021 | Світлини зняті: 04.07.2017

Напишіть коментар ...

avatar