Державний політехнічний музей при НТУУ КПІ (Київ)

Додаткова інформація

Державний політехнічний музей при НТУУ КПІ був відкритий 11 вересня 1998 року під час святкування 100-річчя КПІ. У народі його дуже часто називають просто музей КПІ. Політехнічний музей складається з трьох частин. Більша частина експонатів розміщується в 6 корпусі, біля пам’ятника Ігорю Сікорському знаходиться відділ авіації та космонавтики, а на вулиці стоїть гелікоптер Мі-2, літак ЯК-40, танк Т-34 та гармата КС-19.

Головна експозиція в 6 корпусі КПІ розпочинається з історії університету, де розповідають про його створення та видатних випускників. Далі, трохи несподівано для нас, іде чудова колекція зброї: пістолети, револьвери, гвинтівки, автомати, кулемети, гранатомети. І вже далі розпочинається головна експозиція присвячена різноманітним технологіям. В очі відразу впадають великі комп’ютери минулого століття. Цікаво, що всі вони виконували операції з якими елементарно справляться сучасні в десятки разів менші комп’ютери. А коли ти бачиш всю ту кількість кнопок та перемикачів на них, кількість дротів та плат, то стає незрозуміло, як можна було керувати такою машиною. Крім великих комп’ютерів в цій залі є вже більш сучасні комп’ютери, різні носії даних (дискети, магнітні диски, флешки, карти пам’яті, диски), комп’ютерні комплектуючі (оперативна пам’ять, процесори, материнські плати, мікросхеми), старі приймачі, телефони та різні інженерні пристрої.

Наступна зала розповідає про видобуток корисних копалин. Далі іде зала, де розміщуються старі фотоапарати, відеокамери та різноманітні пульти керування.

Остання зала музею в 6 корпусі найбільша. Там стоять старі автомобілі, трактор, військові системи зв’язку, інженерні прилади, друкарські станки, телевізори, режисерський пульт, старі проектори з кінотеатрів, монтажний пульт для монтажу фільмів знятих на плівку, дуже реалістичні макети кораблів, капітанський місток зі штурвалом, зварювальні системи та багато іншого.

У сусідній будівлі розміщується експозиція музею присвячена авіації та космонавтики. Розповідається про історію авіації та головних ключових осіб є різноманітні моделі літаків, гвинтовий двигун, турбіна. У частині музею, яка присвячена космонавтиці, розповідається про історію космонавтики від перших теорій до польоту людини в космос та висадці на місяць. Серед експонатів різні прилади керування, інструменти, космічний корабель «Восток-4», пульт керування з космодрому Байконур, тренувальний модуль та багато іншого.

Політехнічний музей беззаперечно один з найкращих технічних музеї України та один з найкращих музеїв Києва. У музеї дуже велика колекція цікавих та цінних експонатів. Також не зовсім чесно, що музей такого рівня безкоштовний. У Києві є багато музеїв з набагато гіршою колекцією та ставленням персоналу до відвідувачів. І при тому ціни вони ставлять на рівні або навіть вище національних музеїв.

  • Дата відкриття – 11 вересня 1998 року
  • Офіційний сайт – Museum.kpi.ua
  • Графік роботи – 09.00-16.30 / вихідний (субота, неділя)
  • Вартість відвідування – безкоштовно
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, 6 корпус КПІ
  • Станція метро – Політехнічний інститут (відстань ≈600м)
  • Телефон для довідок – (044) 204-85-17
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі , яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 02.04.2018 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 26.03.2018

Напишіть коментар ...

avatar