Дівич-гора (с. Трипілля)

Додаткова інформація

Дівич-гора знаходиться в селі Трипілля. Має висоту 55 метрів над рівнем Дніпра та 186 метрів над рівнем моря. Під час археологічних розкопок на вершині гори були знайдені археологічні знахідки часів зарубинецької культури (ІІІ ст. до н. е. — ІІ ст. н. е.). Ще з тих часів і до наших днів на ній селилися люди. Дівич-гора завжди була популярна серед язичників, раніше на ній було язичницьке святилище. Навіть її назва скоріш за все походить від слов’янського культу жіночого божества. Також з горою пов’язують багато легенд та містичних історій про відьом і тому подібне.

З гори відкривається просто неймовірна панорама на річку Дніпро. Також добре видно Трипільську ТЕС, село Трипілля та місто Українка. На самій вершині височіє велетенський прапор України. За постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2009 №928 Дівич-гора має статус пам’ятка археології.

  • Інші назви – Дівоча гора
  • Висота – 55 метрів над рівнем Дніпра та 186 метрів над рівнем моря
  • Вид пам’ятки – пам’ятка археології
  • Адреса – Київська область, Обухівський район, с. Трипілля

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі , яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 09.02.2017 | Оновлено: 14.04.2021 | Світлини зняті: 07.09.2016

Напишіть коментар ...

avatar