Голосіївський парк імені Максима Рильського (Київ)

Додаткова інформація

Голосіївський парк імені Максима Рильського був заснований у 1957 році та має загальну площу 140.9 га. Його заклали ще в 1928 році на частині території Голосіївського лісу, який входить до складу Національного природного парку «Голосіївський». Національний парк був створений у 2007 році та значно розширений у 2014 році з 4525.52 га до 10988.14 га. До складу парку входять різні відокремлені частини з Голосіївського, Святошинського та Оболонського районів міста Києва. У 1960 році Голосіївський парк отримав статус пам’ятки садово-паркового мистецтва.

На території парку є чотири ставки, клумби з квітами, декоративні дерева, вимощені доріжки, лавки, ліхтарі, дитячі та спортивні майданчики, відкрита сцена, фонтан та парк атракціонів із чортовим колесом. Цей парк є одним із найбільших у Києві, але сучасна паркова атрибутика займає лише його частину. Більшість займає природний ліс, бо Голосіївський парк створили на базі старого лісу. Ландшафт парку доволі крутий, тут багато схилів із відчутним перепадом висот. Також посеред парку протікає невеличка річка Горіхуватка.

У 1964 році в рік смерті українського поета Максима Тадейовича Рильського парк назвали на його честь. У 2003 році біля центрального входу до парку встановили пам’ятник Максиму Рильському. Автори роботи – скульптор Петро Остапенко та архітектор Олег Стукалов. 20.01.2012 відповідно до наказу Міністерства культури України пам’ятник отримав статус пам’ятки монументального мистецтва, охоронний номер 676-Кв.

  • Рік заснування – 1957
  • Площа – 140.9 га
  • Вид пам’ятки – пам’ятка садово-паркового мистецтва
  • Адреса – Київ, Голосіївський район, Голосіївський проспект
  • Станція Метро – Голосіївська (відстань ≈100м)
Знаходиться поруч:

Пошук готелів (Booking):

Booking.com

Місцезнаходження:

Напишіть коментар ...

avatar