Грецька Всіхсвятська церква (м. Ніжин)

Додаткова інформація

Грецька Всіхсвятська церква була збудована в 1760-1805 роках. Наприкінці XVII століття в Ніжині проживало багато греків і грецька громада захотіла мати свій православний храм. У 1680 році почалося будівництво Михайлівської церкви, а в 1692 році будівництво дерев’яної Всіхсвятської церкви на місці якої згодом збудували муровану церкву. У 1760-х роках почалася реконструкція храму, але потім було вирішено закласти новий. Спочатку зробили великий підвал і ще деякі елементи, але внутрішні суперечки в грецькій громаді не дали завершити храм.

У 1800 році до спорудження храму залучили чернігівського архітектора Антона Карташевського, який у 1805 році завершив будівництво. Він не просто добудовував, а фактично створив новий храм, бо первинний проект був загублений.

Всіхсвятська церква поєднує в собі елементи класицизму та українського бароко. З трьох сторін храму є великі колони. Виникає відчуття, що ти перебуваєш не в Ніжині, а в якомусь грецькому місті та дивишся на античний храм (з цього періоду часу бере свої корені класицизм).

Ніжинська церква Всіх святих має статус пам’ятки архітектури національного значення і є однією з найкращих пам’яток міста, яких тут чимало. Поряд із храмом на відстані декількох метрів стоїть Грецька Михайлівська церква та Троїцька церква.

  • Роки будівництва – 1760–1805
  • Архітектор – Антон Карташевський
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Чернігівська область, місто Ніжин, вул. Гребінки, 31
  • Приналежність – Православна церква України

Знаходиться поруч:

Пошук готелів (Booking):

Booking.com
avatar