Кафедральний костел Святої Софії (м. Житомир)

Додаткова інформація

Кафедральний костел Святої Софії побудували в 1737-1751 роках (за іншою інформацією 1731-1746 роках) на місці старого дерев’яного костелу. Ініціатором спорудження нового храму став єпископ Ян Самуель Ожга, який потім переніс туди резиденцію київських єпископів. У 1768 році місто було захоплене та спалене російськими військами, через що костел зазнав сильної руйнації. У 1801 році його перебудували в стилі класицизму, раніше він мав риси бароко й ренесансу. У 1863 збудували нову дзвіницю. На початку ХХ століття за проєктом архітектора Владислава Домбровського до костелу зробили прибудови.

Сьогодні костел Святої Софії одна з найстаріших і найкращих будівель Житомира, має статус пам’ятки архітектури національного значення та є кафедральним собором Києво-Житомирської дієцезії (адміністративно-територіальна одиниця, теж саме, що і єпархія в православ’ї). Всередині храму можна побачити орган та оригінальне старе оздоблення з вишуканим настінним живописом і ліпниною.

22 жовтня 2011 року перед костелом Софії урочисто відкрили пам’ятник Папі Римському Йоану Павлу ІІ. Ця подія була присвячення 10-й річниці візиту Папи в Україну. Ще в подвір’ї храму стоїть стара скульптура Вознесіння Ісуса Христа.

  • Роки будівництва – 1737-1751
  • Архітектурний стиль – класицизм
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Житомирська область, місто Житомир, Замковий Майдан, 2
  • Приналежність – Римо-католицька церква в Україні
Знаходиться поруч:

Пошук готелів (Booking):

Booking.com

Місцезнаходження:

Напишіть коментар ...

avatar