Казковий яр у Васильківському районі

Додаткова інформація

Яр розташовується у Васильківському районі між містом Васильків та селом Велика Бугаївка. Він є складовою частиною типового для району яружно-балкового рельєфу, де серед звичайних пологих полів затаїлися неймовірні ландшафти. Загалом по всьому Васильківському району розкинулося багато різноманітних ярів і пагорбів. Ми спробуємо їх всі показати в майбутніх статтях.

Наш яр лежить обабіч дороги та його дуже легко пропустити, що вас сильно здивує, коли ви побачите наскільки він великий. Будьте певні вам точно не захочеться лізти донизу. Сам яр і природа навколо заворожують своєю красою. Виникає відчуття, ніби ти дивишся на незвичайні краєвиди з кінотрилогії Володар перснів або ж перебуваєш у Новій Зеландії.

На фотографіях вище ми показали тільки невеличку частину яру, бо насправді там ціла група ярів, пагорбів і долин, загальною площею понад 214 га.

Тепер необхідно поговорити й про сумне. На жаль, ця земельна ділянка немає охоронного статусу і згідно з інформацією публічного земельного кадастру (кадастровий номер: 3221480500:05:003:0017) її цільове призначення – розміщення фізкультурно-оздоровчого комплексу з елементами гірськолижного туризму. Ще до яру потроху підбираються приватні будинки, а з однієї сторони взагалі розташовується сміттєзвалище.

У наших реаліях кожна не захищена гарна місцевість перебуває в небезпеці. Сьогодні вони написали оздоровчий комплекс, а завтра там вже розважальний і забудований елітним житлом. На нашу думку, необхідно створити ландшафтний заказник (природно-заповідна зона) та заборонити будь-яке будівництво.

  • Адреса – Київська область, Васильківський район, між містом Васильків та селом Велика Бугаївка

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 16.05.2020 | Оновлено: 14.04.2021 | Світлини зняті: 09.05.2020

Напишіть коментар ...

avatar