Китаївська пустинь (Свято-Троїцький Китаївський монастир), Київ
Китаївська пустинь вперше згадується в документах з 1716 року. До архітектурного ансамблю монастиря входять Троїцька церква, трапезна, будинок настоятеля, братський корпус, келійні корпуси, двоповерховий дім для старих священнослужителів, Серафимівська церква побудована в 1904 році, цегляна огорожа та брама. Троїцька церква головна споруда монастиря побудована лаврським майстром Степаном Ковніром за проектом архітектора Петра Неєлова у 1763-1767 роках, архітектурний стиль українське бароко.
Будівлі монастиря сильно постраждали під час Другої світової війни. Ще до війни монастир був ліквідований та в різні часи його будівлі використовували Всесоюзний науково-дослідний інститут південних плодових і ягідних культур (нині Інститут садівництва НААН України), Республіканський навчально-виробничий комбінат бджільництва і Український науково-дослідний інститут захисту рослин. На початку 90-х років будівлі монастиря було реставровано та передано церкві.
Монастир знаходиться в затишному тихому місці з чудовою природою. Навколо нього розташовані ставки та ліс. Відповідно до наказу Головного управління охорони культурної спадщини від 25.06.2011 №10/38-11 має статус пам’ятка архітектури та містобудування.
- Дата заснування – початок XVIII ст.
- Архітектурний ансамбль – Троїцька церква (1763-1767), трапезна, будинок настоятеля, братський корпус, келійні корпуси, двоповерховий дім для старих священнослужителів, Серафимівська церква (1904), цегляна огорожа, брама
- Архітектор – Петро Неєлов (Троїцька церква)
- Архітектурний стиль – українське бароко
- Тип монастиря – чоловічий монастир
- Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури та містобудування
- Адреса – Київ, Голосіївський район, вул. Китаївська, 15
- Станція метро – Голосіївська (відстань ≈4.5км)
- Приналежність – Російська православна церква в Україні
Пошук готелів (Booking):
Місцезнаходження:
Інші дописи:
Напишіть коментар ...