Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського (Київ)

06.11.2018 04.12.2023 20.10.2018

НТУУ КПІ імені Ігоря Сікорського, осінь, пам’ятка архітектури


Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» – це один із найбільший та найкращих університетів України, який завжди за версіями різних рейтингів знаходиться в топі. Рішення про заснування Політехнічного інституту прийняли 25 листопада 1886 року. Необхідність у новому технічному закладі була спричинена гострою недостачею інженерів через зростання кількості заводів і фабрик.

Урочисте відкриття КПІ відбулось 31 серпня 1898 року, а 1 вересня того ж року вже почався навчальний рік. Спершу навчання розпочалося в тільки-но збудованій будівлі Комерційного училища на вулиці Бульварно-Кудрявській. А сам комплекс будівель, де нині розміщується КПІ, спорудили в 1898–1902 роках за проєктом архітектора Ієроніма Кітнера, який втілив у життя місцевий архітектор Олександр Кобелєв. У наш час ці будівлі мають статуси пам’яток історії, архітектури та містобудування.

За весь час існування політехнічного інституту серед його працівників і студентів було багато видатних особистостей. Деяким із них на території вишу встановили пам’ятники: видатному авіаконструктору Ігорю Сікорському, конструктору та вченому в галузі космонавтики Сергію Корольову, конструктору авіадвигунів Олександру Мікуліну, конструктору Володимиру Челомею, конструктору Льву Люльєву, конструктору Архипу Люльці, математику Михайлу Кравчуку, інженеру Євгену Патону, вченому Сергію Лебедєву, авіаконструктору Костянтину Калініну, хіміку Дмитру Менделєєву, поетесі Олені Телізі та іншим.

НТУУ КПІ не лише провідний виш України, а ще й справжній музей просто неба. Він має величезну територію на який можна побачити велику кількість старих будівель, пам’ятників видатним особам та різні тематичні скульптури, маневровий танк-паротяг 9П, гелікоптер Мі-2, літак Як-40, декоративні дерева, кущі та лавки для відпочинку. Найбільше вражає головний корпус. Але не всі корпуси КПІ однаково гарні, бо старі будівлі зроблені старанно та зі смаком контрастують із жахливими радянськими новобудовами.

Також ви можете відвідати парк КПІ, котрий прилягає впритул до університету, арт-простір «Вежа», відмінний безкоштовний музей КПІ, побачити різноманітні мурали та багато іншого.

  • Дата відкриття – 31 серпня 1898 року
  • Роки будівництва (комплекс будівель) – 1898–1902
  • Архітектори – Ієронім Кітнер, Олександр Кобелєв
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури, історії, містобудування
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, Берестейський проспект, 37
  • Станція метро – Політехнічний інститут (відстань ≈350 м)
  • Офіційний сайт – Kpi.ua

Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

Вандрівка працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Фінансово підтримати нас ви можете через українську платформу донатів Donatello. Там немає складної й заплутаної реєстрації, як на аналогічних платформах, а мінімальний платіж становить всього 5 грн.

Місцезнаходження:

Підписатися
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі