Куренівський парк (Київ)

Додаткова інформація

Куренівський парк був створений в 1960-х роках у результаті перепланування Куренівки після страшної техногенної катастрофи, відомої як Куренівська трагедія. Ранком 13 березня 1961 року в Бабиному яру прорвало дамбу в наслідок чого сильний селевий потік (потік із великою кількістю твердих матеріалів) понісся майбутньою вулицею Олени Теліги до Куренівки. Ця трагедія забрала велику кількість життів і зруйнувала сотні будинків. Причиною цієї катастрофи стала звична кричуща халатність та безвідповідальність радянської влади. З 1950-х років до яру закачували відходи цегляних заводів і для утримання всієї тієї маси збудували земляну дамбу замість бетонної, яка була за проєктом.

Багато років парк був звичайним занедбаним і нічим не примітним радянським парком, поки в 2019 році його не відкрили після повної реконструкції, яку провели за ініціативою мера Віталія Кличка. У парку оновили доріжки, лавки, ліхтарі, автомістечко, встановили камери відеоспостереження, висадили багато квіткових клумб, декоративних кущів та дерев, збудували дитячі майданчики, спортивний майданчик та крутий сухий фонтан, що став один із найпопулярніших місць парку.

Головною родзинкою парку є оновлене дитяче автомістечко. Це ідеальне місце для сімейного відпочинку. Тут прокладена дитяча траса з повноцінною дорожньою розміткою, знаками, перехрестями, переходами, автобусними зупинками, тунелями, залізничним переїздом та мостом.

Також ми радимо молодим сім’ям відвідати Сирецький парк, де проходить дитяча залізниця.

  • Роки створення – 1960-ті
  • Станція Метро – Дорогожичі (відстань ≈2.9 км)
  • Адреса – Київ, Подільський район, перетин вулиць Кирилівська та Олени Теліги
Знаходиться поруч:

Пошук готелів (Booking):

Booking.com

Місцезнаходження:

Напишіть коментар ...

avatar