Лиса гора (Київ)

Додаткова інформація

Лиса гора – це історична місцевість розташована в Голосіївському районі міста Києва. Вона була відома за часів Київської Русі. Ще тоді язичники проводили на ній свої обряди. На горі є долина в якій знаходиться велика статуя Перуна, різні ідоли, місця для жертвоприношення (людей та тварин там в жертву не приносять) та місця для вогнищ. У цій долині в наш час можна доволі часто зустріти язичників та представників різних субкультур, що проводять обряди. У зв’язку з цим, за багато століть Лиса гора обросла різними містичними історіями. Наприклад, що на ній збираються відьми та влаштовують шабаші. Вважається, що гора має погану енергетику і на ній живе різна нечисть.

Лиса гора має площу 119 гектарів (за іншими даними 137 гектарів). На ній дуже гарна природа, багато різноманітних дерев, кущів та рослин. З деяких точок відкривається чудова панорама на Київ. Дуже багато стежок, спусків та підйомів. Отже, майте на увазі, вам буде мало одного дня щоб її всю дослідити.

На Лисій горі знаходиться Лисогірський форт, який є частиною Київської фортеці. Його будівництво почалось в 1871 році і було завершене у 1877 році. Під час Першої та Другої світової війни форт використовувався як оборона споруда. Під час німецької окупації Києва у підземеллях розташувалася база танків «Тигр». У повоєнні роки Лиса гора була огороджена колючим дротом та на ній розташовувалися артилерійські склади. У 1976 році гори перестали використовувати як військовий об’єкт, більшість споруд розібрали. До нашого часу дійшло шість потерн (потерна – тунель під землею або всередині масивної споруди) та вали форту. Згідно з рішенням виконавчого комітету Київської міськради народних депутатів від 17.11.1987 №1112 Лиса гора має статус пам’ятка історії.

  • Інші назви – гора Череп, гора Голгофа
  • Площа – 119 га (за іншими даними 137 га)
  • Вид пам’ятки – пам’ятка історії
  • Адреса – Київ, Голосіївський район
  • Станція Метро – Видубичі (відстань ≈730м)

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі , яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 17.01.2017 | Оновлено: 14.04.2021 | Світлини зняті: 09.06.2016, 02.10.2016

Напишіть коментар ...

avatar