Мечеть «Ар-Рахма» (Київ)

Додаткова інформація

Мечеть «Ар-Рахма» (в перекладі з арабського означає «милосердя») розташовується в історичній місцевості Києва на горі Щекавиця, біля старого мусульманського кладовища. Будівництво першої мечеті Києва почалось у 1994 році, саме тоді був закладений перший камінь. У 1998 році мусульмани вже отримали змогу молитися в одній із будівель. У 2007 році через велику кількість вірян було прийнято рішення про збільшення площі мечеті. Остаточне будівництво було завершене в листопаді 2011 року.

Вперше мечеть у Києві повинні були збудувати ще в 1913 році, але початок війни та прихід до влади більшовиків унеможливили це. Протягом всього ХХ століття мусульмани хотіли побудувати мечеть, що стало можливо лише після проголошення незалежності України. У 1992 році Ахмед Тамім створив Духовне управління мусульман України, після чого й почалась історія мечеті.

Автори проєкту – український архітектор Олександр Комаровський та сирійський архітектор Рідван Маджзуб. Після смерті Комаровського у 2002 році, проєкт завершив український архітектор Сергій Бабушкін та кавказький архітектор Ходжа Ахмад.

На території мечеті є молитовний зал, мінарет (висока башта з якої мусульман закликають до молитви), медресе (навчальний заклад у мусульман), адміністративний корпус, видавництво, шлюбний зал та зал для урочистих заходів.

  • Роки будівництва – 1994-2011
  • Архітектор – Олександр Комаровський, Рідван Маджзуб, Сергій Бабушкін, Ходжа Ахмад
  • Адреса – Київ, Шевченківський район, вулиця Лук’янівська, 46
  • Станція метро – Контрактова площа (відстань ≈1.2км)

Пошук готелів (Booking):

Booking.com
avatar