Меморіальний музей «Хата на Пріорці» (Київ)

Додаткова інформація

Меморіальний музей «Хата на Пріорці» був заснований у 1989 році в будинку у якому протягом двох тижнів жив видатний український письменник, художник і громадський діяч Тарас Григорович Шевченко. Музей-садиба входить до складу Національного музею Тараса Шевченка. Побудована вона була в другій половині ХІХ століття і це одна з небагатьох вцілілих хат із притаманними рисами традиційного житла, характерного для київської околиці. За всю свою історію в будівлі проживало багато різних сімей, довгий час вона була звичайною комунальною квартирою. Звісно, що за весь цей час вона зазнавала перебудов, доки в 1989 році не була реставрована й не набула свого первинного вигляду.

Влітку 1859 Тарас Шевченко прибуває в Україну, де не був дванадцять років, з наміром оселитися. 13 липня 1859 року його арештовують за доносом і 30 липня доставляють до Києва. Поки готуються документи для виїзду до Петербурга, Тараса Григоровича передають на поруки священику Троїцької церкви Юхиму Ботвиновському. Не бажаючи жити в центрі міста, Шевченко вирішує сам підшукати собі житло. Гуляючи мальовничою околицею міста, він знаходить хату на Пріорці та оселяється в ній. Саме там у будинку Варвари Матвіївни Пашковської видатний письменник і проживає свої останні два тижні в Україні, куди більше ніколи не повернеться.

У музеї ви зможете більше дізнатися про життя Шевченка під час останнього візиту в Україну та насолодитися побутом київської околиці другої половини ХІХ століття. За постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2009 №928 будівля в якій перебував Тарас Григорович має статус пам’ятка історії, охоронний номер 260008-Н.

  • Інші назви – Меморіальний будинок-музей Т.Г. Шевченка
  • Рік заснування – 1989
  • Вид пам’ятки – пам’ятка історії
  • Телефон для довідок – (044) 432-76-27
  • Офіційний сайт – Museumshevchenko.org.ua
  • Адреса – Київ, Подільський район, вул. Вишгородська, 5
  • Вартість відвідування – 10 грн (дорослі), 5 грн (діти, студенти, пенсіонери), 25 грн (екскурсія до 15 чоловік)
  • Графік роботи – 10:00-18:00 / вихідні (неділя, понеділок, остання п’ятниця місяця)

Знаходиться поруч:

Пошук готелів (Booking):

Booking.com
avatar