Михайлівська церква (с. Мостище)

Додаткова інформація

Михайлівська церква була збудована в 1776-1790 роках у стилі класицизму (за іншими даними будівництво почалося в 1782 році). Також існує версія, що храм збудувала Катерина Юхимівна Ґалаґан – племінниця останнього гетьман Війська Запорозького Кирила Розумовського та чоловіка російської імператриці Єлизавети Петрівни Олексія Розумовського. До того ж її батько Юхим Дараган (?-3 квітня 1762) у 1753 році придбав Мостище, яке потім перейшло в спадок до його дітей. Тому, якщо Катерина й не причетна до будівництва храму найімовірніше це зробив хтось із родини Дараганів.

Церква дійшла до наших днів без перебудов, поряд розташовується двоярусна дзвіниця, мур із баштою та сільське кладовище. Загалом споглядаючи всю картину виникає відчуття, що ти перебуваєш у XVIII столітті, немає ані асфальту, ані доріжок чи нормальних сходів із поруччями до брами (це одночасно й добре й погано).

Досить цікавим елементом Михайлівської церкви є наявність масонського символу Всевидяче око (Промениста Дельта) на кожній стороні храму. Це можна пояснити тим, що Розумовські та Дарагани були масонами.

  • Роки будівництва – 1776-1790
  • Архітектурний стиль – класицизм
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Чернігівська область, Козелецький район, село Мостище
  • Приналежність – Російська православна церква в Україні

Пошук готелів (Booking):

Booking.com
avatar