Миколаївський собор (м. Ніжин)

Додаткова інформація

Миколаївський собор був збудований в середині XVII століття та є одним із перших храмів виконаних у стилі українського бароко. Вважається, що цей хрещатий п’ятибанний собор став прототипом для великої кількості храмів Лівобережної України. Його збудували на кошти ніжинських козаків за участі братів Івана та Василя Золотаренка, які у той час були полковниками. Точна дата будівництва храму невідома, можна зустріти 1653, 1655, 1658 та 1668 рік.

У 1754, 1773 та 1797 році храм зазнав чималих руйнувань унаслідок пожеж. У другій половині ХІХ століття Миколаївський собор перебудували, після чого він втратив частину декору та була змінена форма бань.

На початку 1930-х років храм закрили та почали використовувати як склад. Також за радянських часів була велика загроза його повного знищення, але, на щастя, цього не сталося. У 1957-1966 роках під керівництвом архітектора Маріонiли Говденко дослідили споруду та підготували проект реставрації. Проте, через внутрішні перепони почалася вона лише в 1980-х роках. Під час реставрації баням вернули первісну форму. У 1990 році храм відновив свою діяльність.

Миколаївський собор має статус пам’ятки архітектури національного значення. Це головний храм міста, який вигідно виділяється на фоні інших чудових храмів Ніжина та привертає до себе велику увагу поціновувачів українського бароко.

  • Дата створення – середина XVII століття
  • Архітектурний стиль – українське бароко
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Чернігівська область, місто Ніжин, вул. Батюка, 16
  • Приналежність – Російська православна церква в Україні
Знаходиться поруч:

Пошук готелів (Booking):

Booking.com

Місцезнаходження:

Напишіть коментар ...

avatar