Мурал з гімнасткою Ганною Різатдіновою на вулиці Стрілецька, 12 та скульптура «Дерев’яна балерина» (Київ)

Додаткова інформація

Мурал з гімнасткою Ганною Різатдіновою на вулиці Стрілецька, 12 був створений у 2015 році в рамках арт-проекту City Art. Автор роботи австралійський художник Фінтан Мегі. Це вже не перша робота художника в Києві, до цього він створив мурал на вулиці Волоська 19/22 з зображенням чоловіка та оленя.

Ганна Різатдінова (16 липня 1993) – чарівна українська художня гімнастка із Сімферополя, багаторазова призерка Універсіад, Європейських та Всесвітніх ігор, Кубків світу, чемпіонатів Європи та світу з художньої гімнастики. Чемпіонка світу та Всесвітніх ігор у 2013 році із вправ з обручем. У 2016 році на XXXI Літніх Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро здобула бронзову медаль в індивідуальному багатоборстві (м’яч, обруч, булави і стрічка). Хоча ті хто слідкував за її виступами можуть сміливо сказати, що вона заслуговувала, як мінімум, золоту медаль, її виступи були більш технічними, складнішими та яскравішими ніж у інших і публіка підтримувала її найбільше. На жаль, не адекватне суддівство не дозволило їй перемогти. Варто зауважити те, що загалом на цій олімпіаді було дуже багато претензій до суддівства в багатьох видах спорту.

Навпроти муралу знаходиться скульптура «Дерев’яна балерина» створена у 2009 році відомим українським скульптором Костянтином Скритуцьким. Володимир Колінько ініціатор створення скульптури розповідав про неї доволі цікаву історію: «Ми спочатку хотіли зробити щось просте, зовсім не балерину. Але на підготоване для скульптури засохле дерево пришпилили папірець з написом «Зробіть, будь ласка, балерину. Навпроти живе заслужена балерина. Їй буде приємно». Я запитав у скульпторів: «Зможете?». «Зможемо» – кажуть. Зробили скульптуру, з’являється там знову папірець: «Дякую».

Також поряд з балериною є дуже цікава скульптура коня зробленого з різного кухонного приладдя. На жаль, ні автор, ні рік створення невідомі.

  Мурал з гімнасткою Ганною Різатдіновою
 • Рік створення – 2015
 • Арт-проект – City Art
 • Художник – Фінтан Мегі
 • Адреса – Київ, Подільський район, вул. Стрілецька, 12
 • Станція метро – Золоті ворота (відстань ≈700м)
 • Скульптура «Дерев’яна балерина»
 • Рік створення – 2009
 • Ініціатор створення – Володимир Колінько
 • Скульптор – Костянтин Скритуцький
Знаходиться поруч:

Пошук готелів (Booking):

Booking.com

Місцезнаходження:

Напишіть коментар ...

avatar