Мурали Солом’янського району (Київ)

03.01.2021 05.12.2023

Мурали Солом’янського району (Київ)

На території Солом’янського району є багато різноманітних муралів і невеликих малюнків. Серед їх авторів здебільшого українські художники, але є і представники Франції, Канади та Португалії, які створювали свої роботи в межах арт-проєктів Muralissimo, Art United Us та Mural Social Club.

Тут ми можемо побачити старий стінопис 2011 року, малюнки присвячені видатним історичним особам та подіям і багато чого іншого.

Зміст

1. Мурал із Симоном Петлюрою на вулиці Софії Галечко, 18

Мурал із Симоном Петлюрою на вулиці Зої Космодем'янської, 18
Мурал із Симоном Петлюрою

Мурал із зображенням Симона Петлюри був офіційно відкритий 22 травня 2019 року, до 140-річної річниці від дня народження державного діяча. Автор роботи – український художник Андрій Пальваль.

Симон Васильович Петлюра (22 травня 1879 – 25 травня 1926) – видатний український політичний та військовий діяч, патріот, голова Директорії Української Народної Республіки, Головний Отаман Армії УНР та видавець низки патріотичних видань. Петлюру не можна назвати ідеальною особистістю, але він усе життя боровся за незалежність України й саме завдяки таким людям ми не втратили свою державність.

Образ Симона Петлюри, як і більшості українських патріотів, постійно намагається очорнити російська пропаганда, під вплив якої підпадають малоосвічені та проросійсько налаштовані люди (ментальні росіяни). Тому, у мережі можна зустріти критику стінопису.

  • Рік створення – 2019
  • Художник – Андрій Пальваль
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, вулиця Софії Галечко, 18
  • Станція метро – Вокзальна (відстань ≈2.9 км)

2. Мурал «Дорослішання» на стіні 7-го корпусу КПІ

Мурал «Дорослішання» на стіні 7-го корпусу КПІ (Київ), Mural Social Club, Back to school! Ukraine, Marat Morik
Мурал на стіні 7-го корпусу Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, Сергій Павлович Корольов
Мурал «Дорослішання», перший супутник

Мурал «Дорослішання» на стіні 7-го корпусу Київського політехнічного інституту створений у 2017 році в межах арт-фестивалю Mural Social Club. Автор роботи – російський художник Marat Morik. У 2017 році в межах фестивалю було вирішено розпочати соціальний арт-проєкт Back to school! Ukraine, під час якого заплановане створення серії малюнків на навчальних закладах.

Малюнок присвячений розвитку технологій і тому, як сьогоднішнє майбутнє стає завтрашнім минулим. Наприклад, тут зображена дискета, яка в наш час зовсім не актуальна, а нещодавно була проривом у світі технологій. Також на малюнку є різні винаходи людства: колесо, перший та сучасний супутники, креслення і т. ін.

Але розвиток технологій та прогрес неможливий без участі людини й саме вона стала головним персонажем малюнку. На муралі зображений видатний український учений Сергій Павлович Корольов, саме під його керівництвом було запущено перший штучний супутник і здійснено перший політ людини в космос. На портретах Корольов зображений у молодому та зрілому віці. Це показує, що людина й технології формуються і розвиваються не відразу, а поступово.

  • Рік створення – 2017
  • Художник – Marat Morik
  • Арт-проєкт – Mural Social Club
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, Берестейський проспект, 37К7 (7-й корпус КПІ)
  • Станція метро – Політехнічний інститут (відстань ≈850 м)

3. Мурал «The Impact Of Discovery» на будівлі Центру культури та мистецтв КПІ

Стилізована хронографія Етьєн-Жуль Маре, Li-Hill
Мурал «The Impact Of Discovery» на будівлі Центру культури та мистецтв КПІ (Київ)
Мурал Mural Social Club
Мурал Sky Art Foundation

Мурал «The Impact Of Discovery» створений у 2016 році в межах арт-фестивалю Mural Social Club. Стінопис намальований на будівлі Центру культури та мистецтв Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського. Автор роботи – канадський художник Li-Hill.

Малюнок розповідає про два визначних відкриття. Перше пов’язане з відкриттям Бозона Хіггса. Люди на малюнку, які біжать на зустріч один одному, символізують зіткнення двох протонів, що рухаються зі швидкістю світла. Саме у такий спосіб проводиться експеримент для утворення Бозона Хіггса, коли у Великому адронному колайдері практично зі швидкістю світла зіштовхують два протони.

Зображення людей, а точніше одного чоловіка, є адаптацією старої фотографії кінця 19 століття, яку зробив видатний французький винахідник Етьєн-Жуль Маре. Проте, це не просто світлина, а хронографія (знімання руху об’єкта через короткі інтервали). Цей винахід (хронографія) здійснив безпосередній вплив на розвиток кінематографа.

  • Рік створення – 2016
  • Художник – Li-Hill
  • Арт-проєкт – Mural Social Club
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, Берестейський проспект, 37 (Центру культури та мистецтв КПІ)
  • Станція метро – Політехнічний інститут (відстань ≈800 м)

4. Арт-об’єкт «КПІ стіна»

Фiзико-математичний факультет (художник Катерина Терентьєва), ФМФ, Альберт Ейнштейн
Хiмiко-технологiчний факультет (художник Анастасія Ушкова), ХТФ
Фiзико-технiчний iнститут (художник Тетяна Калюжна), ФТІ, Кіт Шредінгера
Механiко-машинобудiвний iнститут (художник Ганна Островська), ММІ
Видавничо-полiграфiчний інститут (художник Анастасія Крижановська та Одарка Луцишина), ВПІ
Sikorsky Challenge (художник Ольга Гордієнко)
Факультет біомедичної інженерії (художник Вікторія Юкровська), ФБМІ
Факультет електронiки (художник Ольга Гордієнко), ФЕЛ, Lego
Факультет iнформатики та обчислювальної технiки (художник Тетяна Калюжна), ФІОТ
Арт-об’єкт «КПІ стіна» (Київ)

Арт-об’єкт «КПІ стіна» створений у 2015 році на території Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського. Усі малюнки намалювали студенти-графіки з Видавничо-поліграфічного інституту КПІ.

Ця стіна є справжньою виставкою мистецтва, адже тут аж цілих 44 малюнки. На малюнках зображені речі характерні різним факультетам, інститутам, підрозділам та студентським ініціативам КПІ. Наприклад, на малюнку про хіміко-технологічний факультет намальований учений, який створює нові хімічні сполуки, а на малюнку про фізико-математичний факультет намальований Альберт Ейнштейн.

  • Рік створення – 2015
  • Художники – студенти КПІ
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, вулиця Політехнічна
  • Станція метро – Політехнічний інститут (відстань ≈500 м)

5. Мурал за адресою Чоколівський бульвар, 1

Мурал за адресою Чоколівський бульвар, 1, Antonio Correia (Pantonio)

Мурал за адресою Чоколівський бульвар, 1 був створений у 2016 році в межах культурного фестивалю «Французька весна», який проходить щорічно в багатьох містах України та триває весь квітень. Його організаторами є Посольство Франції в Україні, Французький Інститут в Україні (ФІУ) та організація Альянс Франсез.

На стінописі зображені вигадані казкові істоти схожі на ластівок. Це такий мурал, коли незрозуміло, що намальовано, але водночас дуже красиво.

Це вже друга київська робота португальського художника Antonio Correia (Pantonio). У 2015 році в межах арт-проєкту Dynamic Urban Culture Kyiv він намалював мурал проспекті Перемоги, 95.

  • Рік створення – 2016
  • Художник – Antonio Correia (Pantonio)
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, Чоколівський бульвар, 1
  • Станція метро – Шулявська (відстань ≈3.7 км)

6. Мурал на території Національного авіаційного університету

Мурал на території Національного авіаційного університету

Мурал на території Національного авіаційного університету створений у 2016 році та розташовується на стіні гуртожитку №4. Автор роботи – український художник Олександр Корбан. Ініціатором створення стінопису стала студентська організація NAU HUB.

На малюнку зображений чоловік, який дивиться в небо та тримає паперовий літачок у лівій руці, що є досить символічно для авіаційного університету.

  • Рік створення – 2016
  • Художник – Олександр Корбан
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, вулиця Гарматна, 53
  • Станція метро – Шулявська (відстань ≈3 км)

7. Мурал на вулиці Вадима Гетьмана, 30

Мурал на вулиці Вадима Гетьмана, 30, Interesni Kazki

Мурал на вулиці Вадима Гетьмана, 30 – це один із найстаріших збережених муралів Солом’янського району, котрий намалювали ще в 2011 році. Автори роботи – відомий український дует Interesni Kazki, до якого входять художники Володимир Манжос (Waone) та Олексій Бордусов (Аес).

  • Рік створення – 2011
  • Художники – Володимир Манжос (Waone), Олексій Бордусов (Аес)
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, вулиця Вадима Гетьмана, 30
  • Станція метро – Шулявська (відстань ≈1.25 км)

8. Мурал «Історія Караваєвих дач» на вулиці Нижньоключова, 14

Мурал «Історія Караваєвих дач» на вулиці Нижньоключова, 14, Dima Fatum

Мурал «Історія Караваєвих дач» на вулиці Нижньоключова, 14 був створений у 2020 році. Автор роботи – український художник Dima Fatum. Стінопис виконаний у притаманному для художника сюрреалістичному стилі та розповідає історію місцевості Караваєві дачі з 19 по 21 ст. На малюнку ми також можемо побачити портрет видатного хірурга Володимира Опанасовича Караваєва, життя якого безпосередньо пов’язане із цією місцевістю.

«На території сучасних кардач був київський садовий розплідник частиною якого володів Караваєв, від Шулявки до Відрадного були його володіння. Після смерті професора Караваєві дачі в 1902–1908 роках були поділені на ділянки і розпродані під приватні садиби, виникло робітниче селище пізніше його включили до складу міста. Такий ось недурний стріт арт)) і короткий екскурс з історії кардач» (Dima Fatum).

  • Рік створення – 2020
  • Художник – Dima Fatum
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, вулиця Нижньоключова, 14
  • Станція метро – Шулявська (відстань ≈2.3 км

9. Мурал «Енергетичний кракен» на вулиці Левка Мацієвича, 2/4

Мурал «Енергетичний кракен» на вулиці Левка Мацієвича, 2/4, Chzz Zavoyovnuk

Мурал «Енергетичний кракен» був намальований у 2017 році за ініціативою Київенерго, на одному з теплопунктів компанії. Автор роботи – український художник Chzz Zavoyovnuk.

«Ця історія про пошук свого шляху в житті, своєї суті та своєї другої половинки. Мій персонаж є провідником, який вказує напрямок, розставляє акценти за допомогою світлових ефектів» (Chzz Zavoyovnuk).

  • Рік створення – 2017
  • Художник – Chzz Zavoyovnuk
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, вулиця Левка Мацієвича, 2/4
  • Станція метро – Вокзальна (відстань ≈2.7 км)

10. Мурал із сиворакшею на проспекті Валерія Лобановського, 38

Мурал із сиворакшею на проспекті Валерія Лобановського, 38

Мурал із сиворакшею створений у 2018 році на проспекті Валерія Лобановського, 38. Автор роботи – український художник Віталій Гідеван (Gide1). На малюнку зображена неймовірно гарна пташка сиворакша (сизоворонка, ракша) з ключиком на шиї. Також роботу художника прикрашає вірш.

«Кожен з нас має свою заповітну мрію, інколи для її досягнення нам не вистачає маленького ключика (поштовху). Світ мрій безмежний немов космос, в них ми можемо бути ким завгодно і мати все що побажаємо, важливо сильно хотіти і мрії стануть реальністю. На малюнку зображений рідкісний птах сизоворонка, і якщо ви зустрінете її в житті вам точно всміхнеться удача» (Gide1).

  • Рік створення – 2018
  • Художник – Віталій Гідеван (Gide1)
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, проспект Валерія Лобановського, 38
  • Станція метро – Вокзальна (відстань ≈3.4 км)

11. Мурал із дівчиною в червоній сукні на вулиці Василя Липківського, 8

Мурал з дівчиною в червоній сукні на вулиці Василя Липківського, 8 (Київ), Emmanuel Jarus

Мурал із дівчиною в червоній сукні створений у 2017 році в межах арт-проєкту Art United Us. Він намальований на стіні 5-поверхового будинку, біля Південного вокзалу. Автор роботи – канадський художник Emmanuel Jarus. На муралі зображена молода дівчина в червоній сукні, яка сидить на підвіконні у відчиненого вікна.

  • Рік створення – 2017
  • Художник – Emmanuel Jarus
  • Арт-проєкт – Art United Us
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, вулиця Василя Липківського, 8
  • Станція метро – Вокзальна (відстань ≈800 м)

12. Мурал на вулиці Василя Липківського, 16

Мурал на вулиці Василя Липківського, 16 (Київ)
«Muralissimo», 2011
Мурал на вулиці Урицького, 16

Мурал на вулиці Василя Липківського, 16 – це шоста робота намальована в межах арт-фестивалю Muralissimo. Автор – французький художник Louis Lambert (3ttman). Ініціатором створення муралу і всього фестивалю загалом є Київська міська галерея мистецтв «Лавра». Реалізація фестивалю Muralissimo була приурочена до проведення чемпіонату Європи з футболу «ЄВРО 2012».

За словами художника малюнок про любов і проте, як люди підтримуючи один одного можуть досягти спільної мети. Доволі важко описати, що саме там намальовано. З однієї сторони малюнка верхом на якійсь істоті, схожій на тигра, сидить триголовий чоловік із мечем у руках, а на його плечах сидить створіння, яке тримає на собі чоловіка. З іншої сторони малюнка верхом на якійсь птахоподібній істоті сидить дівчина з мечем в руках, а на її плечах сидить рогате чудо, яке тримає на собі дівчину. Якщо коротко, то все можна описати так: група істот чоловічого полу та група істот жіночого полу тягнуться одна до одної.

  • Рік створення – 2011
  • Художник – Louis Lambert (3ttman)
  • Арт-проєкт – Muralissimo
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, вулиця Василя Липківського, 16
  • Станція метро – Вокзальна (відстань ≈1.2 км)

13. Мурал «Тут живе Любов» на вулиці Богданівська, 3

Мурал «Тут живе Любов» на вулиці Богданівська, 3
українські художники Катя Дудник, Ольга Оболтусова та Максим Оболтусов.
Закоханні дівчата та хлопчики

Мурал «Тут живе Любов» на вулиці Богданівська, 3 створений у 2017 році на стіні 5-поверхового будинку. Автори роботи – українські художники Катя Дудник, Ольга Оболтусова та Максим Оболтусов.

На стінописі зображені закохані дівчатка та хлопчики, маленький купідон та малюк Будда, равлики, котики, пташки, метелики та собачка. Тут ми бачимо кохання не лише серед людей, а й серед тварин. Зліва намальований кіт залицяльник, який лізе до кицьки.

Малюнок дуже позитивний та добрий. Ви не побачите гострих соціальних тем або складного глибокого змісту. Він просто підіймає настрій та примушує вас усміхнутися.

«Картина, яка надихає людей на Добро, на любов до оточуючих, близьких, до Міста» (Катя Дудник).

  • Рік створення – 2017
  • Художники – Катя Дудник, Ольга Оболтусова, Максим Оболтусов
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, вулиця Богданівська, 3
  • Станція метро – Вокзальна (відстань ≈900 м)

14. Мурал із псом-сапером Патроном

Мурал із псом-сапером Патроном

Мурал із легендарним песиком Патроном створений на початку червня 2022 року, на території парку «Відрадний». Автори роботи – українські художники Віталій Гідеван (Gide1) та NOYNA.

Патрон – пес-сапер 2019 року народження, породи Джек-рассел-тер’єр, один із талісманів російсько-української війни, що служить у чернігівському підрозділі ДСНС разом зі своїм господарем Михайлом Ільєвим, який є начальником групи піротехнічних робіт та підводного розмінування. За словами Михайла, Патрон не службовий собака, а його особистий пес, котрий не проходив спеціального навчання, але водночас він відмінно справляється зі своєю роботою.

Перша згадка про Патрона з’явилася в березні 2022 року, а вже у квітні він здобув справжню популярність, коли приступив до активного пошуку вибухівки на території Чернігівщини, яку по собі залишили окупаційні російські війська, котрі під тиском наших Збройних сил України пішли в «атріцатєльноє наступлєніє» чи просто на ###.

  • Рік створення – 2022
  • Художники – Віталій Гідеван (Gide1), NOYNA
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, парк «Відрадний»
  • Станція метро – Шулявська (відстань ≈3.2км)

Мапа

Інші малюнки

Серед інших малюнків можна відмітити щуреня Ремі з мультфільму «Рататуй». Його в 2015 році намалювали сестри-близнючки Юля та Аня Майовецькі.

Ще є кумедний малюнок із Григорієм Сковородою й малюнок із котом у голові людини, обидва на території КПІ.

Підтримайте наш сайт

Вандрівка працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Фінансово підтримати нас ви можете через українську платформу донатів Donatello. Там немає складної й заплутаної реєстрації, як на аналогічних платформах, а мінімальний платіж становить всього 5 грн.

Підписатися
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі