Музей «Поштова станція» (м. Ніжин)

Додаткова інформація

Музей «Поштова станція» відкрили 16 вересня 1993 року в дні святкування 1000-літнього ювілею з дня заснування Ніжина. Він входить до складу Ніжинського краєзнавчого музею імені Івана Спаського та є одним із його чотирьох відділів. Музей розташовується в одній із будівель поштової контори, пам’ятки архітектури, яку збудували наприкінці XVIII століття.

Експозиція музею розміщується у двох кімнатах та показує розвиток кінної пошти з часів Київської русі. Серед експонатів можна побачити різні мапи, документи, журнали, листи, картини, фотографії, марки, свічники, дзвіночки, макети диліжансів, саквояжі, праски та багато іншого. Одна з кімнат відтворює робоче місце наглядача поштової станції та місце для відпочинку подорожніх. Здебільшого експонати присвячені XIX століттю.

Раніше Ніжинська поштова станція була важливою ланкою, яка стояла на перетині головних поштових шляхів між великими містами. У різні часи тут зупинялося багато видатних особистостей: Тарас Шевченко, Григорій Сковорода, Марко Вовчок, Олександр Пушкін, Микола Гоголь, Михайло Глінка, Ілля Рєпін та інші.

25 жовтня 1860 року в одній із будівель у сім’ї поштаря народився відомий український художник Микола Семенович Самокиш. Тому частина експозиції музею присвячена художнику, а сама будівля отримала статус пам’ятки історії.

Відділ «Поштова станція» хоч і маленький, але дуже цікавий та тематичний музей, який розкриває для вас історію поштової справи в Україні.

  • Дата відкриття – 16 вересня 1993 року
  • Вид пам’ятки (будівля) – пам’ятка архітектури та історії
  • Телефон для довідок – (04631) 2-54-95, (068) 235-69-84
  • Адреса – Чернігівська область, місто Ніжин, вул. Поштова, 5
  • Вартість відвідування – 10 грн
  • Графік роботи – 09:00-16:00 (перерва 13.00-14.00)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 08.12.2018 | Оновлено: 21.08.2021 | Світлини зняті: 16.10.2018

Напишіть коментар ...

avatar