Музей військової техніки просто неба (м. Канів)

Додаткова інформація

Музей військової техніки просто неба був відкритий 20 жовтня 2012 року. Серед експонатів музею є макет бронепотягу №56, винищувач МіГ-29, середній танк Т-55, гармата ЗІС-3, реактивна система залпового вогню БМ-21 «Град» та бойова розвідувально-дозорна машина (БРДМ). Ця бойова машина належала розвідникам 28-ї окремої механізованої бригади. У червні 2015 року її екіпаж загинув після того, як потрапив під артилерійський обстріл російських військ.

У 1980 році на території майбутнього музею встановили пам’ятник, присвячений героїчному подвигу екіпажу бронепотягу №56. Це повномасштабний макет потягу, який складається з локомотива та двох вагонів. Бронепотяг 56-го полку військ НКВС починаючи з червня 1941 році виконував бойові завдання з оборони Києва та прилеглих територій, потім з оборони Канева та прилеглих територій. Далі екіпаж бронепотягу отримав нове завдання з прикриття радянських військ, котрі відступали на лівий берег. Згодом бомбардуванням були знищені залізничні шляхи і потяг втратив можливість пересуватися. Після чого він ще декілька днів тримав оборону, але 14 серпня був підірваний.

  • Адреса – Черкаська область, місто Канів, вулиця Енергетиків

Хочете допомогти проєкту?

Якщо вам подобаються наші матеріали і ви хочете бачити регулярні оновлення, то перейдіть за посиланням, щоби дізнатися як можна допомогти нашому сайту.

І обов’язково долучайтеся до наших сторінок у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter 😎

avatar
Захар
Захар

…Минуло 7 років. Вандали і всіляка нечисть довели музей до ручки
https://www.youtube.com/watch?v=f9p-ge8WV1Y&t=25s