Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка НАН України (Київ)

Додаткова інформація

Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка НАН України розпочинає свою історію зі створення Національної академії наук у 1918 році. Ідею створення ботанічного саду, напрями його діяльності та детальний план будівництва розробив всесвітньо відомий український ботанік Володимир Іполитович Липський. Спочатку створення саду планувалося на основі Голосіївського лісу. Але всі розробки були призупинені через більшовицьку окупацію.

Після перенесення столиці до Києва у 1935 році було прийнято рішення про будівництво ботанічного саду, яке почалось в тому ж році. Для цього виділили 117 га (сучасна територія 129.86га) на історичній місцевості Києва Звіринці. Під час німецької окупації будівництво було призупинено, а більшу частину колекції рослин втрачено. Знову будівництво відновили після визволення Києва у 1944 році і очолив сад видатний український ботанік Микола Миколайович Гришко. Саме він заклав основи сучасного ботанічного саду. З 1958 по 1965 року під керівництвом Євгена Миколайовича Кондратюка починається підготовка ботанічного саду для масових відвідувань (відкрився для відвідування у 1964 році). З 1965 року під керівництвом Андрія Михайловича Гродзінського починається посилена наукова діяльність.

Сучасний Національний ботанічний сад один з провідних у Європі, а його колекція рослин налічує більш ніж 11180 таксонів. Це провідна наукова установа України в галузі дослідження рослин, їх збереження, інтродукції, акліматизації, селекції та створення нових. На базі ботанічного саду діє 8 наукових відділів та 2 лабораторії. Створено вісім ботаніко-географічних ділянок, рослинність і навіть ландшафт яких відповідає певним регіонам: Ліси рівнинної частини України, Степи України, Карпати, Крим, Кавказ, Алтай і Західний Сибір, Середня Азія, Далекий Схід.

На території ботанічного саду розташовується Іонинський монастир та примикає Видубицький монастир. Біля центрального входу розташовується фонтан та партер з якого ведуть дороги в усі сторони саду. На території ботанічного саду є дуже багато тематичних неймовірно гарних місцевостей: Альпійський сад, Гірський сад, Лабіринт, Сад магнолій, Сад троянд, Пори року, Виткі рослини, Сад бузку, Квіткова гірка, Червоний двір, ділянка плодових дерев, Корейський сад, Тібетський сад та Японський сад. З пагорба в Альпійському саду, Карпатах, Червоного двору, і Саду бузку відкриваються неймовірні панорами на ботанічний сад та Київ.

Дуже важливу роль відіграє Сад бузку (сирінгарій) створений у 1948 році Леонідом Рубцовим. Бузок став візитною карткою ботанічного саду і Києва. У травні під час свого цвітіння він привертає величезну кількість відвідувачів. Дівчата, жіночки та бабусі постійного фотографуються, ми взагалі вважаємо, що у кожної українки обов’язково повинна бути фотографія з бузком. Не меншу кількість дівчат (і не тільки) привертає до себе неймовірно гарний Сад троянд і ділянка Пори року в якій на відміну від вище перерахованих квіти цвітуть постійно.

Беззаперечно Національний ботанічний сад імені Миколи Гришка не просто одне з найкрасивіших місць Києва, а і всієї України. Тут є на що подивитися в будь-яку пору року, тому є сенс відвідувати його декілька разів на рік. Якщо не знаєте куди повести свою другу половинку, сім’ю, піти з друзями чи просто відпочити, то бігом до ботанічного саду.

 • Рік заснування – 1935
 • Площа – 129.86га
 • Вид пам’ятки – пам’ятка садово-паркового мистецтва
 • Офіційний сайт – Nbg.kiev.ua
 • Календар цвітіння – Nbg.kiev.ua/kalendar
 • Адреса – Київ, Печерський район, вул. Тімірязєвська, 1
 • Станція Метро – Дружби народів (відстань ≈1км)
 • Вартість відвідування – 60 грн (дорослі), 30 грн (школярі), безкоштовно (діти до 7 років, пенсіонери та пільгові категорії відвідувачів)
 • Графік роботи (травень – серпень) – 08:30 – 21:00
 • Графік роботи (вересень – квітень) – з 08:00 до настання сутінок
 • Телефон для довідок – (044) 285-41-05
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 01.08.2017 | Оновлено: 18.07.2021 | Світлини зняті: 20.09.2015, 18.05.2017

Напишіть коментар ...

avatar