Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя (м. Ніжин)

Додаткова інформація

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя був заснований у 1805 році графом Іллею Безбородько та є одним із найстаріших навчальних закладів України. Університет збудували на кошти Іллі та його брата Олександра Безбородько, які він заповів перед смертю. Головну будівлю університету спорудили в 1805-1817 роках за проектом архітектора Луїджі Руска, який втілив у життя архітектор Іван де Лукіні.

17 вересня 1820 року відбулося офіційне відкриття Гімназії вищих наук князя Безбородька (перша офіційна назва). Спочатку це був навчальний заклад закритого типу, де навчалися діти дворян, духовенства та офіцерів. За весь час існування університету його декілька разів реорганізовували на фізико-математичний ліцей, юридичний ліцей, історико-філологічний інститут та педагогічний інститут.

Серед випускників Ніжинського університету є багато видатних особистостей – письменники Микола Гоголь, Євген Гребінка, Віктор Забіла, художник Аполлон Мокрицький та багато інших.

Головний корпус університету має статус пам’ятки архітектури та історії національного значення. Він виконаний у стилі класицизму, про що вам одразу кажуть великі колони на вході. У 1975 році поряд із головним корпусом встановили пам’ятник Миколі Гоголю (не плутайте з першим пам’ятником Гоголю), у 1990 році пам’ятник Іллі Безбородьку та перший в Україні пам’ятник вчителю. Також варто відмітити гарну та доглянуту територію університету.

  • Рік заснування – 1805
  • Архітектор – Луїджі Руска, Іван де Лукіні
  • Офіційний сайт – Ndu.edu.ua
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури та історії
  • Адреса – Чернігівська область, місто Ніжин, вул. Графська, 2
Знаходиться поруч:

Пошук готелів (Booking):

Booking.com

Місцезнаходження:

Напишіть коментар ...

avatar