Оболонська набережна (Київ)

Додаткова інформація

Оболонська набережна пролягає вздовж затоки Оболонь, річки Дніпро та затоки Наталка. Загальна протяжність близько 3 км. Історія набережної розпочинається з початку 1970-х років, коли почав розбудовуватися житловий масив на Оболоні. Для того щоб уникнути підтоплення місцевість біля води було штучно піднято на висоту 5 метрів та укріплено бетонними плитами під кутом 45°. Довгий час більша частина набережної представляла собою просто піщаний пустир. В 1990-х роках почалась її реконструкція та розбудова. Була викладена тротуарна плитка, збудована огорожа, сходи та встановлені ліхтарі, одним словом, вона почала набувати сучасного вигляду.

У наш час Оболонська набережна, безперечно, є одним з найкращих місць для відпочинку в Києві. Свій початок вона бере з кінця вулиці Прирічна, недалеко від станції метро Мінська. Перше, що ви бачите – це Свято-Покровський собор та велетенський прапор України намальований на бетонних плитах, трохи нижче знаходиться безкоштовний спортивний майданчик з тренажерами. Далі йдуть пам’ятники Золотій Рибці, собакам, Царівні-жабі та Котигорошку. Весь цей час зліва від вас буде пляж. За пляжем починається пірс та котеджне містечко, вздовж якого стоять дванадцять скульптур збудованих у 2006 році з піщаника, які символізують знаки зодіаку. Також буде ще один спортивний майданчик, але вже без тренажерів. Вся вищеописана частина набережної лежить вздовж затоки Оболонь. У кінці цієї умовної частини знаходиться гольф поле та Алея муз.

Після закінчення затоки Оболонь набережна простягається вже вздовж річки Дніпро. Розпочинається урочище «Наталка». У ньому ви зможете побачити недобудований підводний тунель, відомий як Будівництво № 1 НКШС або Сталінське метро та дуже гарний парк «Оболонь» відкритий у 2016 році. Також урочище популярне місце серед риболовів.

Заключна частина набережної проходить вздовж затоки Наталка. Тут ви зможете побачити нову Церкву Різдва Христового, доволі цікавий сквер під назвою «Сад каменів» та ще один спортивний майданчик. У самому ж кінці розпочинається Північний міст.

Звісно, що все перераховане вище, це далеко не все, що можна побачити на Оболонській набережній. Доволі часто щось добудовується та оновлюється, деякі речі мають сезонний характер. Вздовж усієї набережної знаходяться різні кафе, ресторани та дитячі майданчики. Одним словом сумувати вам не доведеться.

  • Початок будівництва – 1970-ті роки
  • Протяжність – ≈3км
  • Адреса – Київ, Оболонський район
  • Станція метро – Мінська (відстань ≈1км)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі , яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 09.03.2017 | Оновлено: 01.07.2021 | Світлини зняті: 03.11.2016, 22.01.2017

Напишіть коментар ...

avatar