Пам’ятник Івану Франку (Київ)

Додаткова інформація

Пам’ятник Івану Франку був встановлений у 1956 році на честь 100-річного ювілею від дня народження письменника. Бронзовий пам’ятник розташовується на площі Івана Франка в Печерському районі міста Києва, поряд із Національним академічним драматичним театром імені Івана Франка. Автори роботи – скульптори Оксана Супрун, Анатолій Білостоцький та архітектор Микола Іванченко. Відповідно до наказу Міністерства культури і туризму України від 03.02.2010 №58/0/16-10 пам’ятник має статус пам’ятки монументального мистецтва, охоронний номер №581-Кв.

Іван Якович Франко (27 серпня 1856 – 28 травня 1916) – видатний український письменник, науковець, перекладач, публіцист, громадський та політичний діяч. Здебільшого Франка знають як великого письменника за його чудові вірші, повісті та поеми, але також велику частину свого життя він присвятив іншим видам діяльності.

Франко знав 14 мов і все життя займався перекладом різноманітних творів світової літератури на українську мову. Серед його робіт є навіть переклади з арабської та індійської мови та доволі багато перекладів творів античної літератури. Також він займався перекладами українських творів на інші мови. Іван Якович був автором великої кількості наукових праць із гуманітарних дисциплін. Він був редактором різних періодичних і неперіодичних видань та вів власну видавничу діяльність. У 1890 році став одним зі співзасновників Української радикальної партії – перша політична партія України.

Неможливо переоцінити роль Івана Франка в становленні української нації. Він провів титанічну працю спрямовану на підвищення рівня національної свідомості українців, а його революційні та прогресивні погляди актуальні й нині. Ми лиш трохи описали життєвий шлях цього справжнього українського генія, бо для того, щоб описати все, що зробив Франко для України потрібно буде написати не один десяток тисяч слів.

  • Рік встановлення – 1956
  • Скульптор – Оксана Супрун, Анатолій Білостоцький
  • Архітектор – Микола Іванченко
  • Вид пам’ятки – пам’ятка монументального мистецтва
  • Адреса – Київ, Печерський район, площа Івана Франка
  • Станція метро – Хрещатик (відстань ≈200м)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі , яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 21.09.2018 | Оновлено: 13.04.2021 | Світлини зняті: 05.08.2018

Напишіть коментар ...

avatar