Пам’ятник кобзарю (м. Канів)

Додаткова інформація

Пам’ятник кобзарю знаходиться на лівому березі Канева та зустрічає вас при в’їзді в місто. Він стоїть біля греблі Канівської ГЕС на узбережжі Канівського водосховища. Автор та рік створення пам’ятника невідомі.

Бронзовий пам’ятник розміщений на невеликому земельному насипі. Кобзар у традиційному українському вбрані сидить на камені з піднятою догори правою рукою, а в лівій руці тримає кобзу.

Кобзарі – українські народні музиканти, хранителі й розповсюджувачі української культури та історії. Особливого поширення кобзарі набули під час козацької доби. Вони прославляли українських воїнів та спонукали народ до боротьби з поневолювачами. Кобзарями часто ставали скалічені в боях козаки, сліпі, люди похилого віку або професійні музиканти.

Свій спів вони супроводжували грою на бандурі, кобзі чи лірі. Через що кобзарів також називають бандуристами або лірниками. Кобзарі є важливою частиною нашої історії та національної ідентичності.

Також на нашому сайті ви може побачити пам’ятник козаку і кобзарю, який розташовується на вулиці Петра Сагайдачного в Києві.

  • Адреса – Черкаська область, місто Канів (лівобережна частина), Канівська ГЕС

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі , яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 25.05.2018 | Оновлено: 12.04.2021 | Світлини зняті: 06.05.2018

Напишіть коментар ...

avatar