Пам’ятник «Ніс Гоголя» (Київ)

Додаткова інформація

Пам’ятник «Ніс Гоголя» був встановлений у 2006 році та присвячений носу видатного українського письменника Миколи Гоголя, про що свідчать характерні вуса. Автор роботи – український скульптор Олег Дергачов. Цей пам’ятник став подарунком для галереї мистецтв «Триптих», де раніше працював скульптор. Першочергово пам’ятник розміщувався на Андріївському узвозі, 34, але в 2011 році він разом із галереєю переїхав на вулицю Десятинну, 13.

Цікаво, що в Гоголя є сатирична повість «Ніс», де головним персонажем є ніс, який втік від свого господаря. І це пояснює чому прототипом пам’ятника виступив саме ніс письменника. Також є легенда, що написати цю повість Гоголь задумав після того, як потрапив під дощ на Андріївському узвозі та підхопив сильний нежить і не міг ні про що окрім неї думати.

Пам’ятник носу дуже незвичайний і цікавий та привертає до себе велику увагу. Серед містян існує легенда, що він приносить удачу, якщо його потерти та лікує нежить, якщо потертися своїм носом об нього. Все це сильно схоже на пам’ятник жабі, яка виконує бажання.

Ще на нашому сайті ви можете побачити перший у світі пам’ятник Гоголю, котрий встановили в Ніжині 4 вересня 1881 року.

  • Рік встановлення – 2006
  • Скульптор – Олег Дергачов
  • Адреса – Київ, Шевченківський район, вул. Десятинна, 13
  • Станція метро – Поштова площа (відстань ≈850м)
Знаходиться поруч:

Пошук готелів (Booking):

Booking.com

Місцезнаходження:

Напишіть коментар ...

avatar