Пам’ятник ніжинському огірку (м. Ніжин)

Додаткова інформація

Пам’ятник ніжинському огірку був відкритий 16 грудня 2005 року поряд із Ніжинським консервним заводом. На території міста є величезна кількість пам’яток архітектури та просто гарних місць, але пам’ятник ніжинському огірку має особливе значення. Це унікальний пам’ятник і справжній символ міста, який безпосередньо пов’язаний із його історією. Можна сказати так, якщо ви не бачили пам’ятник огірку, то ви не бачили Ніжина. Автором проекту став місцевий митець Леонід Воробйов.

Великій ніжинський огірок виготовлений із зеленого граніту лежать на дерев’яній діжці, яка стоїть на льоху. У таких діжках раніше засолювали огірки, а льох є традиційним місцем зберігання такої продукції.

Знамениті засолені ніжинські огірки користуються великою популярністю не лише в України, а і в багатьох країнах світу. Вважається, що сорт цих огірків у XVII столітті завезли греки. Вони зростають на землях Ніжинщини і свого неповторного смаку набувають завдяки ґрунту насиченому іонами срібла, місцевому клімату та рецептам соління. Тому всі спроби виростити ніжинські огірки в інших місцях не завершувалися успіхом.

  • Дата відкриття – 16 грудня 2005 року
  • Автор проекту – митець Леонід Воробйов
  • Адреса – Чернігівська область, місто Ніжин, вулиця Шевченка, 160

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі , яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 12.11.2018 | Оновлено: 13.04.2021 | Світлини зняті: 16.10.2018

Напишіть коментар ...

avatar