Пам’ятник Паніковському (Київ)

Додаткова інформація

Пам’ятник Паніковському був відкритий 31 травня 1998 року. Він розташовується в невеличкому сквері на вулиці Прорізна. Виконаний пам’ятник із бронзи. Автори роботи – скульптори Володимир Щур, Віталій Сівко та архітектор Володимир Скульський. Відповідно до наказу Головного управління охорони культурної спадщини від 25.09.2006 №53 пам’ятник має статус пам’ятки монументального мистецтва.

Михайло Самуїлович Паніковський – літературний персонаж сатиричного роману «Золоте теля», який у 1929-1931 роках написали Ілля Ільф та Євген Петров. У романі розповідається про те, як шахраї та аферисти Паніковський, Шура Балаганов і головний аферист Остап Бендер намагаються шантажем змусити підпільного мільйонера Олександра Корейко віддати їм 1 000 000 рублів.

Пам’ятник стоїть саме в тому місці, де за романом, Паніковський вдавав із себе сліпого. Він просив людей допомогти йому перейти дорогу, після чого в процесі викрадав гаманці та годинники. Пам’ятник досконало відтворює літературний образ Паніковського, завдяки чому ми можемо побачити багато цікавих та кумедних елементів. Наприклад, розстібнуті нижні ґудзики піджака з-під якого виглядає живіт, ложка в передньому кармані, рука, яка тягнеться до чужої кишені. У правій руці він тримає палицю, але, на жаль, якесь немічне, одноклітинне її зламало.

Прототипом для пам’ятника послугував актор Зиновій Гердт, котрий зіграв Паніковського в радянській екранізації роману. Фільм «Золоте теля» режисера Михайла Швейцера вийшов на екрани в 1968 році. Він отримав широке визнання та популярність, зокрема завдяки видатній акторській грі Зиновія Гердта та Сергія Юрського в ролі Остапа Бендера.

  • Дата відкриття – 31 травня 1998 року
  • Скульптор – Володимир Щур, Віталій Сівко
  • Архітектор – Володимир Скульський
  • Вид пам’ятки – пам’ятка монументального мистецтва
  • Адреса – Київ, Шевченківський район, вулиця Прорізна
  • Станція метро – Хрещатик (відстань ≈280м)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі , яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 05.08.2018 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 05.08.2018

Напишіть коментар ...

avatar