Пам’ятник Шолом-Алейхему (Київ)

Додаткова інформація

Пам’ятник Шолом-Алейхему був встановлений у 1997 році. Спочатку він розміщувався на перетині вулиці Басейної та Бессарабської площі, але в 2001 році його перенесли на вулицю Рогнідинську. Автори роботи – скульптор В. Медведєв та архітектор Юрій Лосицький. Відповідно до наказу Головного управління охорони культурної спадщини від 25.09.2006 №53 скульптура має статус пам’ятки монументального мистецтва.

Шолом-Алейхем (справжні ініціали – Рабинович Шолом Нохумович; 2 березня 1859 – 13 травня 1916) – видатний єврейський письменник, який насамперед є класиком єврейської літератури, написаної мовою ідиш, хоча писав також й івритом. Він народився в Переяславі-Хмельницькому та велику частину своїх робіт написав в Україні, на території якої відбувалася більшість подій із його творів. Переважно його головними героями були звичайні люди, котрі з оптимізмом і гумором справляються з важким життям.

Пам’ятник виконаний із бронзи в реалістичному стилі. Письменник у пальто з шарфом на шиї спирається на палицю лівою рукою, а правою піднімає капелюха над головою вітаючись. До речі, псевдонім «Шолом-Алейхем» є традиційним єврейським привітання, що в перекладі означає «Мир вам!».

Для більш детального ознайомлення із життям письменника ви можете відвідати київський Музей Шолом-Алейхема, а для ознайомлення з єврейською культурою загалом, радимо відвідати Синагогу Бродського, яка стоїть зовсім поруч.

  • Рік встановлення – 1997
  • Скульптор – В. Медведєв
  • Архітектор – Юрій Лосицький
  • Вид пам’ятки – пам’ятка монументального мистецтва
  • Адреса – Київ, Шевченківський район, вулиця Рогнідинська
  • Станція метро – Палац Спорту (відстань ≈200м)
Знаходиться поруч:

Пошук готелів (Booking):

Booking.com

Місцезнаходження:

Напишіть коментар ...

avatar