Пам’ятник Борису Грінченку (Київ)

Додаткова інформація

Пам’ятник Борису Грінченку був відкритий 22 серпня 2011 року біля Київського університет імені Бориса Грінченка на вулиці Бульварно-Кудрявська. Автори роботи – скульптор Микола Обезюк та архітектор Микола Босенко.

Борис Дмитрович Грінченко (9 грудня 1863 — 6 травня 1910) – видатний український письменник та громадсько-культурний діяч. Займався просвітницькою діяльність для захисту та поширення української мови. Багато боровся за право навчання дітей у школах українською мовою. Був редактором низки українських періодичних видань, автором перших підручників з української мови й літератури. Писав також оповідання, повісті, вірші. У 1902 році його залучили до роботи над українсько-російський словником «Словарь української мови», який видали у 1907-1909 роках у чотирьох томах, загалом робота над словником велась 46 років. Грінченко зібрав все найкраще з української правописної практики та добавив власний матеріал, що і лягло в основу сучасного українського правопису.

  • Дата відкриття – 22 серпня 2011 року
  • Скульптор – Микола Обезюк
  • Архітектор – Микола Босенко
  • Адреса – Київ, Шевченківський район, вул. Бульварно-Кудрявська
  • Станція метро – Золоті ворота (відстань ≈1.1км)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 31.01.2017 | Оновлено: 01.07.2021 | Світлини зняті: 12.11.2016

Напишіть коментар ...

avatar