Пам’ятник козаку і кобзарю (Київ)

Додаткова інформація

Пам’ятник козаку і кобзарю був встановлений у 1982 році до 1500-річчя заснування міста Києва, як подарунок від міста Запоріжжя. Він розташовується на вулиці Петра Сагайдачного в Подільському районі міста Києва. Автор роботи – скульптор Л. Орленко.

На постаменті стоять дві бронзові скульптури запорозького козака та кобзаря. Козак стоїть та слухає, як кобзар грає на кобзі. Вони обидва вдягнені в традиційне вбрання та мають традиційну козацьку атрибутику.

Кобзарі – українські народні музиканти, хранителі й розповсюджувачі української культури та історії. Особливого поширення кобзарі набули під час козацької доби. Вони прославляли українських воїнів та спонукали народ до боротьби з поневолювачами. Кобзарями часто ставали скалічені в боях козаки, сліпі, люди похилого віку або професійні музиканти.

Також на нашому сайті ви маєте змогу побачити ще один пам’ятник кобзарю, який розташовується на лівому березі Канева, біля греблі Канівської ГЕС.

  • Рік створення – 1982
  • Скульптор – Л. Орленко
  • Адреса – Київ, Подільський район, вул. Петра Сагайдачного
  • Станція метро – Почтова площа (відстань ≈320м)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі , яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 13.07.2016 | Оновлено: 01.07.2021 | Світлини зняті: 30.06.2016

Напишіть коментар ...

avatar