Пам’ятник молодому Тарасу Григоровичу Шевченку (м. Ірпінь)

3
597
Додаткова інформація

Пам’ятник молодому Тарасу Григоровичу Шевченку був відкритий 24 серпня 2017 року на центральній площі міста, навпроти Ірпінської міської ради. Його встановили на кошти меценатів Володимира Карплюка і Володимира Співака. Авторами роботи стали скульптори Борис Крилов та Олесь Сидорук. Також на площі стоять бюсти видатним діячам України: Михайлу Грушевському, Пилипу Орлику, Богдану Хмельницькому та Ярославу Мудрому.

Зазвичай Тараса Григоровича зображують у більш поважному віці і не часто можна побачити молодий образ видатного поета. Тут Шевченко молодий сповнений мрій і надій та перебуває приблизно в тому віці, коли він створив «Кобзар». Пам’ятник виконаний з бронзи і граніту в руках у поета пензлик, а навколо нього знаходяться створені ним різні літературні образи.

Пам’ятник Тарасу Шевченку в Ірпені, на нашу думку, не просто один з найкращих пам’ятників Шевченка, а взагалі один з найкращих пам’ятників в Україні. Це не просто чоловік на постаменті, а складна скульптурна композиція з глибоким змістом.

  • Дата відкриття – 24 серпня 2017 року
  • Скульптор – Борис Крилов, Олесь Сидорук
  • Адреса – Київська область, м. Ірпінь, вулиця Шевченка, 2А

Отправить ответ

avatar
wpDiscuz