Пам’ятник молодому Тарасу Григоровичу Шевченку (м. Ірпінь)

Додаткова інформація

Пам’ятник молодому Тарасу Григоровичу Шевченку був відкритий 24 серпня 2017 року на центральній площі міста, навпроти Ірпінської міської ради. Його встановили на кошти меценатів Володимира Карплюка і Володимира Співака. Авторами роботи стали скульптори Борис Крилов та Олесь Сидорук. Також на площі стоять бюсти видатним діячам України: Михайлу Грушевському, Пилипу Орлику, Богдану Хмельницькому та Ярославу Мудрому.

Зазвичай Тараса Григоровича зображують у більш поважному віці і не часто можна побачити молодий образ видатного поета. Тут Шевченко молодий сповнений мрій і надій та перебуває приблизно в тому віці, коли він створив «Кобзар». Пам’ятник виконаний з бронзи і граніту в руках у поета пензлик, а навколо нього знаходяться створені ним різні літературні образи.

Пам’ятник Тарасу Шевченку в Ірпені, на нашу думку, не просто один з найкращих пам’ятників Шевченка, а взагалі один з найкращих пам’ятників в Україні. Це не просто чоловік на постаменті, а складна скульптурна композиція з глибоким змістом.

  • Дата відкриття – 24 серпня 2017 року
  • Скульптор – Борис Крилов, Олесь Сидорук
  • Адреса – Київська область, м. Ірпінь, вулиця Шевченка, 2А

Знаходиться поруч:

Пошук готелів (Booking):

Booking.com
avatar