Пам’ятник Тетяні Маркус (Київ)

Додаткова інформація

Пам’ятник Тетяні Маркус був відкритий 1 грудня 2009 року на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» в Шевченківському районі міста Києва. Пам’ятник виконаний з бронзи та стоїть на гранітному постаменті. Автори – скульптор В. Медведєв та архітектор Є. Костін. Ініціатор створення пам’ятника український історик та журналіст Ілля Левітас.

Тетяна Маркус (21 вересня 1921 – 29 січня 1943) – видатна українська підпільниця. У 1941-1943 роках вона брала активну участь у підпільній діяльності, пов’язаній зі знищенням офіцерів та рядових німецької армії. За її сприянням було вбито декілька десятків нацистів, деяких з них вона вбила особисто. Через таку зухвалу діяльність нацисти влаштували на неї справжнє полювання. Згодом радянським підпіллям було прийнято рішення вивести її з Києва, але на превеликий жаль її схопили. Протягом 5 місяців Тетяну Маркус жорстоко катували, вимагаючи видати інформацію про підпілля. Навіть страшно уявити, що пережила ця юна 21-річна дівчина під час катувань. Вона не видала нацистам жодної інформації та 29 січня 1943 була розстріляна.

21 вересня 2006 року Тетяні Маркус, посмертно, було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Звання Герой України – державна нагорода та найвища ступінь відзнаки в України. Орден «Золота Зірка» вручається за здійснення визначного геройського вчинку.

Пам’ятник Тетяні Маркус у Бабиному Яру можна описати так – молода, гарна, тендітна дівчина з гордо піднятою головою та безстрашним поглядом, стоїть стиснувши кулаки. Усе це підкреслює її незламний дух та героїчну постать.

  • Дата відкриття – 1 грудня 2009 року
  • Скульптор – В. Медведєв
  • Архітектор – Є. Костін
  • Ініціатор створення – Ілля Левітас
  • Адреса – Київ, Шевченківський район, Бабин Яр
  • Станція метро – Дорогожичі (відстань ≈350м)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі , яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 18.03.2018 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 13.07.2017

Напишіть коментар ...

avatar