Парк «Древлянський» (м. Коростень)

21.10.2018 10.02.2024 04.10.2018

Древлянський парк


Парк «Древлянський» – справжня перлина Коростеня та неймовірно гарне місце, яке вражає своєю красою. Древлянський парк лежить на обох скелястих берегах річки Уж та має загальну площу орієнтовно 8 га. Крім неповторної природи на території парку є альтанки, містки, фонтани, унікальний військовий музей «Скеля» та багато пам’ятників. Через зовнішню схожість його порівнюють зі знаменитим уманським дендропарком «Софіївка», але на відміну від неї, усі ландшафти тут мають природне походження.

Історія парку сягає давніх часів, коли Іскоростень (з 1917 року Коростень) був столицею союзу племен древлян. У 945 році під керівництвом древлянського князя Малу спалахнуло повстання проти великих поборів київського князя Ігоря, під час якого його було вбито. У 946 році княгиня Ольга помстилася за смерть чоловіка, вбила всю верхівку древлян та спалила місто.

У 2005 році на найвищій точці парку встановили великий пам’ятник князю Малу. Автори роботи – скульптор Ігор Зарічний та архітектор Сергій Тумаш. На цій вершині розташовувалося древнє городище (стародавнє укріплене поселення). Зараз там можна побачити дерев’яну стіну з вежами та воротами, можливо, саме там була резиденція Малу.

У 2008 році встановили пам’ятник княгині Ользі, який стоїть біля геологічної пам’ятки природи «Ольжині купальні», вважається, що саме там була її купальня. У 2010 році встановили пам’ятник Малуші (дочка Малу) та її сину Володимиру (Володимир Великий). У 2015 році встановили пам’ятник Добрині Нікітичу (воєвода, брат Малуші, прообраз богатиря Добрині Микитича). Автором усіх пам’ятників є скульптор Ігор Зарічний.

9 вересня 2009 року відкрити незвичний та унікальний пам’ятник деруну. Автор роботи – скульптор Володимир Козиренко. Ця подія була приурочена до другого фестивалю дерунів у Коростені, який проводиться щорічно.

Це далеко не всі пам’ятники та цікавинки парку. Найбільше в Древлянському парку вражають скелясті схили, великі гранітні брили та пороги на річці Уж, що в доповнені зі штучними парковими елементами створюють чарівний краєвид. У 1967 році пороги та скелі отримали статуси геологічних пам’яток природи та назви «Баранячі лоби» й «Велетенські Котли».

  • Площа ≈ 8 га
  • Вид пам’ятки (скелі, пороги) – геологічна пам’ятка природи
  • Адреса – Житомирська область, Коростенський район, місто Коростень

Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

Вандрівка працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Фінансово підтримати нас ви можете через українську платформу донатів Donatello. Там немає складної й заплутаної реєстрації, як на аналогічних платформах, а мінімальний платіж становить всього 5 грн.

Місцезнаходження:

Підписатися
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі