Покровська церква (м. Ніжин)

Додаткова інформація

Покровська церква була збудована в 1757-1765 роках на кошти релігійної громади, серед якої було багато купців. Її звели в стилі українського бароко на місці однієї з перших дерев’яних церков міста, яку збудували в першій половині XVII століття. Покровська церква належить до рідкого для України тетраконхового типу храмів. Це коли до квадратної споруди з банею симетрично з усіх боків прилягають чотири апсиди (напівкруглий виступ), утворюючи у такий спосіб чотирипелюстковий план.

У XIX столітті до храму прибудували двоярусну муровану дзвіницю в стилі ампір із вже звичними для Ніжина колонами.

У 1873 році біля головного храму за проектом інженера Л. Садовського збудували теплу (храм з опаленням) Миколаївську церкву. Раніше на її місці стояла тепла дерев’яна церква Костянтина та Єлени середини XVIII століття.

У 1960 році за радянських часів храм закрили та з часом довели його до аварійного стану. Вже за часів незалежної України його передали релігійній громаді та реставрували.

Вважається, що Покровську церкву звели на честь запровадження в місті щорічного Покровського ярмарку, на який з’їжджалися купці з багатьох країн світу. Також обидна храми мають статуси пам’яток архітектури.

  • Роки будівництва – 1757-1765
  • Архітектурний стиль – українське бароко, ампір
  • Офіційний сайт – Pokrova.nezhin.org
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Чернігівська обл, м. Ніжин, вул. Покровська, 23
  • Приналежність – Православна церква України
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі , яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 04.02.2019 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 16.10.2018

Напишіть коментар ...

avatar