Мурали Печерського району (Київ)

01.02.2021 24.12.2023

Мурали Печерського району (Київ)

На території Печерського району є багато різноманітних муралів, невеличких малюнків та графіті. Серед їх авторів не лише українські художники, а й представники Франції, Австралії, Греції, Бельгії та США, які створювали свої роботи в межах арт-проєктів City Art, Art United Us або з власної ініціативи.

Зміст

1. Мурал «Songs of Harmony» на бульварі Лесі Українки, 5

Мурал «Songs of Harmony» на бульварі Лесі Українки, 5
Мурал «Songs of Harmony» на бульварі Лесі Українки, 5, Ernesto Maranje

Мурал «Songs of Harmony» на бульварі Лесі Українки, 5 створений у 2016 році в межах арт-проєкту Art United Us. Автор роботи – американський художник Ernesto Maranje.

Це не єдиний київський стінопис від Ernesto Maranje, ще на нашому сайті ви маєте змогу побачити його роботи на проспекті Миколи Бажана, 5Е та на Харківському шосе, 2А. Всі три малюнки можна сміливо віднести до когорти найкращих.

  • Рік створення – 2016
  • Художник – Ernesto Maranje
  • Арт-проєкт – Art United Us
  • Адреса – Київ, Печерський район, бульвар Лесі Українки, 5
  • Станція метро – Кловська (відстань ≈450 м)

2. Мурал на вулиці Мечникова, 18А

Мурал на вулиці Мечникова, 18А
Мурал на улице Мечникова, 18А (Киев)
Мурал від французького художника МТО, стінопис, mural

Мурал на вулиці Мечникова, 18А створений у 2016 році в межах арт-проєкту Art United Us. Автор роботи – французький художник МТО, який тримає всю інформацію про себе в секреті, відоме лише його справжнє ім’я – Mateo.

Головна тема роботи – це оманлива любов Росії щодо України та реальність сьогоднішніх відносин. На малюнку зображено велетенське понівечене серце, яке врізається в будинок. Це ілюструє те, як Росія прикриваючись «братською любов’ю» влаштовує війну і вбиває українців задля своїх імперських амбіцій та збереження влади царя (відомого в Україні й світі, як Х**ло).

Окремої уваги потребує фон, на якому намальоване серце. Він виглядає дуже реалістично й цілком може здатися, що плитка, вікна та балкони справжні, але вони теж намальовані. На жаль, на фотографіях це виглядає не так ефектно, як наживо.

  • Рік створення – 2016
  • Художник – MTO
  • Арт-проєкт – Art United Us
  • Адреса – Київ, Печерський район, вулиця Мечникова, 18А
  • Станція метро – Кловська (відстань ≈400 м)

3. Мурал «Підприємець» на вулиці Мечникова, 18А

Мурал «Підприємець» на вулиці Мечникова, 18 (Київ), mural INO, The Entrepreneur
Art United Us, Мурал із бізнесменом

Мурал «Підприємець» (оригінальна назва «The Entrepreneur») на вулиці Мечникова, 18А був створений у 2016 році в межах арт-проєкту Art United Us. Автор роботи – грецький художник INO. Як і більшість робіт художника стінопис виконаний у чорно-білих кольорах з елементами синього.

На малюнку зображений безликий чоловік у діловому костюмі, який тягнеться до велетенської руки. За словами художника це бізнесмен тягнеться до руки людини з робочого класу.

Це вже не перша робота INO в Києві. Раніше він намалював мурал «Instability», де зображена балерина, яка стоїть на бомбі.

  • Рік створення – 2016
  • Художник – INO
  • Арт-проєкт – Art United Us
  • Адреса – Київ, Печерський район, вулиця Мечникова, 18А
  • Станція метро – Кловська (відстань ≈350 м)

4. Малюнок із національним українським колоритом на вулиці Мечникова, 7

Малюнок із національним українським колоритом на вулиці Мечникова, 7 (Київ)
«Чом ти не прийшов?», молода українка у вишиванці
Козак та українка
Щаслива українська родина, традиційне вбрання, Наталія Володіна-Панченко
Українська родина, Святий Миколай
Дівчата запускають віночки
Рибалки на річці
Церква та українське село

Малюнок із національним українським колоритом на вулиці Мечникова, 7 був намальований у 2014 році. Ініціаторка створення – Людмила Василівна Демченко. Авторка роботи – українська художниця Наталія Володіна-Панченко.

Хоч малюнок і невеликий, швидко його оглянути у вас не вийде. Він складається з великої кількості різних сюжетів, які детально промальовані. На стінописі присутні різні пори року, день, ніч та тексти відомих українських віршів і пісень.

Зверху написані рядки Державного Гімну України. Усі сюжети супроводжуються і відповідають своїм порам року та пісням. Наприклад, зимою ми бачимо щасливу українську родину, хлопчика з санами, Святого Миколая та рядки української колядки «Коляда-колядка» Павла Табакова.

Також ми бачимо гарних українських дівчат та хлопців у вишиванках, українські хатки, українське село, церкву, лелек, калину і т. ін. Серед віршів і пісень ще є «Лебеді материнства» Василя Симоненка, «Для мене» Ігоря Юрковського, «Вечірня пісня» Володимира Самійленка, «Де Крим за горами» Михайла Петренка, народні пісні «Чом ти не прийшов?», «Бодай ся когут знудив» та інші.

Малюнок дуже яскравий, насичений, показує красу українського побуту, традицій та фольклору.

  • Рік створення – 2014
  • Художниця – Наталія Володіна-Панченко
  • Адреса – Київ, Печерський район, вулиця Мечникова, 7
  • Станція метро – Кловська (відстань ≈150 м)

5. Мурал «Піднятися з бруду» на вулиці Князів Острозьких, 30

Мурал «Піднятися з бруду» на вулиці Московська, 30 (Київ), mural BKFoxx
BKFoxx, Rise Up in the Dirt, Art United Us, Мурал на відділку поліції
Мурал на будівлі Печерського відділення Національної поліції України

Мурал «Піднятися з бруду» на вулиці Князів Острозьких, 30 створений у 2017 році в межах арт-проєкту Art United Us. Авторка роботи – американська художниця з Нью-Йорка BKFoxx. Стінопис намальований на будівлі Печерського відділення Національної поліції України. Куратори проєкту стверджують, що це перший у світі мурал намальований на поліційному відділку.

На малюнку зображений чоловік, який стоячи на одному коліні, допомагає прорости квітці. Навколо квітки розкидано багато різних речей: гайкові ключі, болти, хомути, кришка з-під пляшки, батарейка «Duracell» та інше. За словами BKFoxx її робота про надію і про те, що найкрасивіші речі можуть піднятися з бруду, якщо докласти зусилля і працю. На сюжет стінопису художницю надихнула пісня «Rise Up in the Dirt» американського інді-поп гурту Voxtrot. Таку ж назву й отримав мурал.

З огляду на те, що мурал намальований на відділку поліції, можемо провести паралель між змістом малюнка та змінами в нашій країні. Коли замість старої корумпованої міліції була створена нова Національна поліція. Не все ідеально, але це великий крок уперед.

BKFoxx малює фотореалістичні мурали та старається залишатися анонімною. У мережі ви не знайдете її справжнє ім’я та не побачите її обличчя. Але відомо про зміст псевдоніма. BB це її ініціали, Fox це її талісман, а ще одна літера X була додана, бо BBFox було вже зайнято в Instagram.

  • Рік створення – 2017
  • Художниця – BKFoxx
  • Арт-проєкт – Art United Us
  • Адреса – Київ, Печерський район, вулиця Князів Острозьких, 30
  • Станція метро – Печерська (відстань ≈1 км)

6. Мурал «Хлопчик і море» на вулиці Князів Острозьких, 36/1

Мурал «Хлопчик і море» на вулиці Московська, 36/1 (Київ)

Мурал «Хлопчик і море» на вулиці Князів Острозьких, 36/1 створений у 2017 році в межах арт-проєкту Art United Us. Цей малюнок став першим у 2017 році, чим відкрив нову серію стінописів від Art United Us. Автор роботи російський художник Rustam Qbic.

До речі, мурал «Лабіринт» від Rustam Qbic став першим муралом у 2016 і взагалі першою роботою в межах Art United Us.

«Ця робота про хлопчика, що сидить на березі під час заходу сонця, час коли ти починаєш мріяти про далекі країни за морями та океанами. У цей момент просто хочеться полетіти…» (Rustam Qbic).

  • Рік створення – 2017
  • Художник – Rustam Qbic
  • Арт-проєкт – Art United Us
  • Адреса – Київ, Печерський район, вулиця Князів Острозьких, 36/1
  • Станція метро – Печерська (відстань ≈1 км)

7. Мурал «Крути» на вулиці Велика Васильківська, 111/113

Мурал «Крути» на вулиці Велика Васильківська, 111/113 (Київ)
Бій під Крутами 2018 року, «Крути 2018»

Мурал «Крути» був намальований у січні 2019 року, біля Національного палацу мистецтв «Україна». Роботу над стінописом розпочали 6 грудня 2018 року в День Збройних сил України. Автор роботи – український художник Андрій Пальваль із компанії Kailas-V, яка спеціалізується на стріт-арт проєктах. Також у створенні малюнка брали участь автори українського фільму «Крути 2018» 2019 року, котрий присвячений 100-річчю бою під Крутами.

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року (зараз День пам’яті Героїв Крут) на залізничній станції Крути неподалік однойменного села. Під час бою декілька сотень українських вояків-добровольців, переважно молоді курсанти та студенти, стримували наступ більшовиків на Київ. Вони вели бій із ворогом чисельність якого була набагато більшою (за різними даними 3000–6000 осіб). Більшість цих українських воїнів ніколи не були в бою, але вони змогли зупинити наступ російських військ на 4 дні. Це дало змогу Українській народній республіці укласти Брест-Литовський мирний договір за яким Україна визнавалася незалежною державою.

Бій під Крутами одночасно показує героїзм і жертовність одних, а також зраду і слабкодухість інших українців. Поки молоді студенти боронили станцію Крути, різні військові гарнізони міст, які були неподалік, замість допомоги вибрали позицію нейтралітету або підтримали більшовиків.

У наш час біля залізничної станції Крути розташовується Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут».

  • Рік створення – 2019
  • Художник – Андрій Пальваль (компанія Kailas-V)
  • Адреса – Київ, Печерський район, вулиця Велика Васильківська, 111/113
  • Станція метро – Палац «Україна» (відстань ≈100 м)

8. Мурал із совою на вулиці Круглоуніверситетська, 7

Мурал із совою на вулиці Круглоуніверситетська, 7 (Київ), Віталій Гідеван, Gide1, mural, street art

Мурал із совою на вулиці Круглоуніверситетська, 7 створений у 2018 році. Малюнок присвячений важливій ролі книг у нашому житті та тим цінним знанням, які вони нам дають. Стінопис намальований не у випадковій локації, а в місці, яке тісно пов’язане зі знаннями та розвитком, на території гімназії «Консул» №86. Автор роботи – український художник Віталій Гідеван (Gide1).

Малюнок неймовірно гарний, яскравий, насичений та дуже позитивний. На ньому зображено книгу, квіти й сову – символ мудрості та пізнання. Книга намальована на фоні космосу, а її сторінки злітають догори у вигляді птахів. Усе це символізує, що в середині книги знаходиться цілий окремий всесвіт.

«Величезний всесвіт ховається на сторінках книг. Ми пов’язані з ними з самого народження. Абетка, казки, а незабаром і захоплюючий світ науки, фантазій і любові… Вони дають можливість зануритися в інший вимір, прожити нове життя. Читаючи одну і ту ж книгу, кожен представляє свій сюжет.

Ця скарбниця знань дає величезну силу – на звершення найбільших відкриттів, неймовірних споруд і героїчних вчинків…» (Gide1).

  • Рік створення – 2018
  • Художник – Віталій Гідеван (Gide1)
  • Адреса – Київ, Печерський район, вулиця Круглоуніверситетська, 7
  • Станція метро – Хрещатик (відстань ≈800 м)

9. Мурал у Виноградному провулку, 4

Мурал у Виноградному провулку, 4

Мурал у Виноградному провулку, 4 створений у 2014 році. Автори роботи – українські художники Максим Калмиков та Володимир Загородній (колектив UpTown).

Це чудовий патріотичний малюнок. На фоні кольорів Державного прапора України намальовані дві руки у вишиванці, які утворюють серце навколо напису: «Я люблю Україну!».

  • Рік створення – 2014
  • Художники – Максим Калмиков, Володимир Загородній
  • Адреса – Київ, Печерський район, Виноградний провулок, 4
  • Станція метро – Арсенальна (відстань ≈900 м)

10. Малюнки з різними звірами на бульварі Лесі Українки, 28

Малюнки з різними звірами на бульварі Лесі Українки, 28
Малюнок із папугою та слоном
Малюнок із лисицею
Малюнок із конями
Малюнок із тигром
Малюнок із слоном

Малюнки з різними звірами були намальовані на стінах теплопункту в 2017 році. Автор роботи – український художник Віталій Гідеван (Gide1).

Досить часто в соціальних мережах можна побачити, як цю роботу називають чимось на кшталт «Чарівний зоопарк», що зовсім не дивно. На малюнках ми дійсно бачимо багато різноманітних звірів.

  • Рік створення – 2017
  • Художник – Віталій Гідеван (Gide1)
  • Адреса – Київ, Печерський район, бульвар Лесі Українки, 28
  • Станція метро – Печерська (відстань ≈350 м)

11. Мурал із фламінго на бульварі Лесі Українки, 30/45

Мурал із фламінго на бульварі Лесі Українки, 30/45

Мурал із фламінго на бульварі Лесі Українки, 30/45 був створений у 2016 році в межах арт-проєкту Art United Us. Автор роботи – бельгійський художник Bart Smeets (Smates).

На стінописі зображений рожевий фламінго, що занурює голову у воду, чим створює сплеск у вигляді фламінго.

  • Рік створення – 2016
  • Художник – Bart Smeets (Smates)
  • Арт-проєкт – Art United Us
  • Адреса – Київ, Печерський район, бульвар Лесі Українки, 30/45
  • Станція метро – Печерська (відстань ≈550 м)

12. Мурал у Лабораторному провулку, 2/11

Мурал у Лабораторному провулку, 2/11
Мурал у Лабораторному провулку, 2/11

Мурал у Лабораторному провулку, 2/11 створений у 2016 році в межах арт-проєкту Art United Us. Автор роботи – український художник Артем Прут (Proot).

«Молоточок на повітряній кулі, дівчинка на лонгборді, скейтери – по суті, всі елементи були до цього, але я зміксував їх у нову картинку. Вона про подорожі в ті світи, які роблять нас кращими. На своєму муралі я цілеспрямовано намалював вивіски “Книги” і “Спорт”. Це просто пропаганда. Я помітив, що мало хто читає книги. І зі спортом у нас те ж саме. Я сподіваюся, що люди будуть сприймати ці вивіски як напрям для руху» (Proot).

  • Рік створення – 2016
  • Художник – Артем Прут (Proot)
  • Арт-проєкт – Art United Us
  • Адреса – Київ, Печерський район, Лабораторний провулок, 2/11
  • Станція метро – Палац Україна (відстань ≈900 м)

13. Мурал «Єдність» на вулиці Ольгинська, 3

Мурал «Єдність» на вулиці Ольгинська, 3

Мурал «Єдність» на вулиці Ольгинська, 3 створений у 2014 році. Автор роботи – французький художник Julien Malland (Seth).

На цей патріотичний стінопис художника надихнула єдність та сила духу, яка панувала серед протестувальників під час Революції Гідності.

  • Рік створення – 2014
  • Художник – Julien Malland (Seth)
  • Адреса – Київ, Печерський район, вулиця Ольгинська, 3
  • Станція метро – Хрещатик (відстань ≈150 м)

14. Малюнки з єнотом та лебедем на вулиці Євгена Коновальця

Малюнки з єнотом та лебедем на вулиці Євгена Коновальця (Київ), Віталій Гідеван, Gide1, мурал, Печерський район
Лебідь з квітами, Gide1, мурал, Печерський район

Малюнки з єнотом та лебедем намальовані на стінах технічної будівлі в 2017 році. Автор роботи – український художник Віталій Гідеван (Gide1).

На першому малюнку зображений милий єнотик, який тримає в лапках аерозольний балончик, а навколо нього ростуть квіти. На балончику знаходиться гарний пейзаж із заходом сонця та силуетами пальм.

На іншій стороні будівлі розміщується лебідь. Він пливе по воді, а на його спині серед квітів сидить маленьке пташеня.

  • Рік створення – 2017
  • Художник – Віталій Гідеван (Gide1)
  • Адреса – Київ, Печерський район, вулиця Євгена Коновальця
  • Станція метро – Печерська (відстань ≈400 м)

15. Мурал «The Rebuild» на вулиці Сергія Гусовського, 10/8

Мурал «The Rebuild» на вулиці Гусовського 8/10
Мурал «The Rebuild» на вулиці Гусовського 8/10
Мурал «The Rebuild» на вулиці Гусовського 8/10

Мурал «The Rebuild» на вулиці Гусовського 8/10 створений у 2015 році в межах арт-проєкту City Art. Автор роботи – австралійський художник Fintan Magee.

На стінописі зображена молода дівчина, яка стоїть у воді та тримає дрова в руках. Малюнок присвячений проблемі глобального потепління.

  • Рік створення – 2015
  • Художник – Fintan Magee
  • Арт-проєкт – City Art
  • Адреса – Київ, Печерський район, вулиця Сергія Гусовського, 10/8
  • Станція метро – Печерська (відстань ≈850 м)

16. Малюнок із людиною-ананасом на вулиці Сергія Гусовського, 12/7

Малюнок з людиною-ананасом на вулиці Сергія Гусовського, 12/7 (Київ), Max Pavlyuk, Лера Ляшенко, Lera Sxemka

Невеличкий малюнок із людиною-ананасом створений у 2015 році на вулиці Сергія Гусовського, 12/7, неподалік Печерського ринку. На стінописі зображена розірвана навпіл людина-ананас (або ананас у штанах), частини якої тримають дві великі рожеві руки. Автори роботи – художники Max Pavlyuk та Лера Ляшенко (Lera Sxemka).

Ще одну людину-ананас (тільки цілу) ви можете побачити на муралі «Балакучий динозавр», співавторкою якого є Lera Sxemka.

  • Рік створення – 2015
  • Художники – Лера Ляшенко (Lera Sxemka), Max Pavlyuk
  • Адреса – Київ, Печерський район, вулиця Сергія Гусовського, 12/7
  • Станція метро – Печерська (відстань ≈700 м)

17. Мурал на бульварі Лесі Українки, 36А

Мурал на бульварі Лесі Українки, 36А
Мурал на бульварі Лесі Українки, 36А

Мурал на бульварі Лесі Українки, 36А створений у 2015 році в межах арт-проєкту City Art. Цей Стінопис із зображенням молодої дівчини у вишиванці присвячений усім українським дівчатам і жінкам. Автор роботи – австралійський художник Guido van Helten.

Великого розголосу набула ситуація, коли дізналися, що насправді на муралі намальована дочка одного з київських чиновників, яка також брала участь у створенні малюнку. Погано це чи ні вирішуйте самі, бо ситуація там досить заплутана.

  • Рік створення – 2015
  • Художник – Guido van Helten
  • Арт-проєкт – City Art
  • Адреса – Київ, Печерський район, бульвар Лесі Українки, 36А
  • Станція метро – Звіринецька (відстань ≈300 м)

18. Малюнки «Ікони революції» на вулиці Михайла Грушевського, 4

Малюнки «Ікони революції» на вулиці Михайла Грушевського, 4, Тарас Шевченко
Малюнки «Ікони революції» на вулиці Михайла Грушевського, 4, Леся Українка
Малюнки «Ікони революції» на вулиці Михайла Грушевського, 4, Іван Франко

Малюнок трилогія «Ікони революції» на вулиці Михайла Грушевського, 4 намальований під час Євромайдану 10 лютого 2014 року. Автор роботи – український художник Sociopath. Ці малюнки були створені для підняття бойового духу тих, хто стоїть на передовій.

Трилогія зображує Тараса Шевченка, Івана Франка та Лесю Українку в образі сучасних революціонерів. Також кожний малюнок супроводжується відомими висловами митців: «Вогонь запеклих не пече», «Хто визволиться сам, той буде вільний», «Наше все життя – війна».

На жаль, у 2017 році малюнки були знищені. Після низки протестів їх намалювали знов, проте, відновленням займався вже не Sociopath. Але на нашому сайті ви бачите саме оригінальні малюнки створені під час революції.

  • Рік створення – 2014
  • Художник – Sociopath
  • Адреса – Київ, Печерський район, вулиця Михайла Грушевського, 4
  • Станція метро – Майдан Незалежності (відстань ≈400 м)

19. Графіті на набережній між мостом Патона й Поштовою площею

Графіті на набережній між мостом Патона й Поштовою площею
Графіті на набережній між мостом Патона й Поштовою площею, демон
Графіті на набережній між мостом Патона й Поштовою площею
Графіті на набережній між мостом Патона й Поштовою площею
Графіті на набережній між мостом Патона й Поштовою площею
Графіті на набережній між мостом Патона й Поштовою площею
Графіті на набережній між мостом Патона й Поштовою площею

Паралельно Набережному шосе вздовж Дніпра пролягає набережна, на стінах якої є декілька сотень різноманітних графіті. Загальна протяжність набережної від Поштової площі до мосту Патона орієнтовно 5 км.

Графіті зазвичай довго не живуть. На місці старих постійно малюють нові. Більшу частину складають звичайні написи, але трапляються й складніші та цікавіші роботи.

Серед усіх малюнків найбільше нам сподобалося зображення демона, яке може посперечатися з великою кількістю муралів. Автори роботи – українські художники Pako, Frost та Rubae.

  • Адреса – Київ, Печерський район, між мостом Патона й Поштовою площею

Мапа

Інші малюнки

Малюнок із зображенням папуги, кролика, золотої рибки, собаки та кота на вулиці Велика Васильківська, 79 (уже знищений).

Малюнок на стіні фітнес-клубу «BodyArt fitness», на вулиці Мечникова, 3.

Графіті неподалік Зеленого театру.

Підтримайте наш сайт

Вандрівка працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Фінансово підтримати нас ви можете через українську платформу донатів Donatello. Там немає складної й заплутаної реєстрації, як на аналогічних платформах, а мінімальний платіж становить всього 5 грн.

Підписатися
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі