Сквер ім. Мусліма Магомаєва (Київ)

Додаткова інформація

Сквер ім. Мусліма Магомаєва був створений у 2018 році азербайджанською будівельною компанією «Alke Inshaat Sanaye ve Tijaret» за ініціативою Посольства Азербайджанської республіки в Україні та Київської міської державної адміністрації. Сквер виконаний у традиційному азербайджанському стилі з елементами традиційної архітектури. Він розташовується на перетині вулиць В’ячеслава Чорновола та Січових стрільців, біля кінотеатру Київська Русь.

Муслім Магометович Магомаєв (17 серпня 1942, Баку – 25 жовтня 2008, Москва) – відомий азербайджанський оперний та естрадний співак, композитор та Народний артист СРСР. Муслім був неймовірно популярним артистом у радянські часи, майже всі свої пісні він виконував азербайджанською та російською, але в його репертуарі є декілька дуже гарних пісень українською мовою.

Відкриття такого скверу стало можливим через те, що Київ і Баку (столиця Азербайджану) з 1990-х років є містами побратимами. Окрім самого скверу тут ви зможете побачити скульптуру Baku Love Kyiv та пам’ятник Мусліму Магомаєву. Автор пам’ятника – український скульптор азербайджанського походження Сейфаддін Гурбанов.

До речі, неподалік є чудовий парк імені Гейдара Алієва, а в місті Ірпінь парк імені Заріфи Алієвої, які також виконані в традиційному азербайджанському стилі.

  • Рік відкриття – 2018
  • Скульптор – Сейфаддін Гурбанов
  • Адреса – Київ, Шевченківський район, перетин вулиць В’ячеслава Чорновола та Січових стрільців
  • Станція Метро – Лук’янівська (відстань ≈550м)

Знаходиться поруч:

Пошук готелів (Booking):

Booking.com
avatar
Ірина
Ірина

Красиво виглядає сквер,буває проходжу через нього ,але не знала що він побудований на честь
Мусліма Магомаєва
Обожнюю його пісню “О море море”