Сквер Трипільської культури (м. Ржищів)

Додаткова інформація

Сквер Трипільської культури в місті Ржищів був відкритий у 2004 році. На території скверу ростуть різні дерева, кущі, квіти є лавки для відпочинку та фонтан, але найбільшу увагу привертають його кам’яні скульптури. Автори роботи – скульптори Микола Білик, Микола Сівак, Володимир Шолудько, Олексій Альошкін, Михайло Горловий та П. Корам.

Хоча сквер і відкрили у 2004 році, його історія почалася на рік раніше. У 2003 році за проєктом народного художника України Анатолія Гайдамака встановили головну та найбільшу скульптуру скверу. Ця скульптура має вигляд біноклевидної посудини, загадковий предмет часів трипільської доби. У наш час достеменно невідомо, що це за предмет та як його використовували наші предки. Виконавцями проєкту стали скульптор Юрій Фомін та скульптор Олена Рязанцева.

Загадковий трипільський бінокль та скульптури жінок, які стоять поруч, стали свого роду найбільш впізнаваними символами трипільської культури. Трипільський бінокль розміщений на гербі міста Ржищів і розміщений він там не просто так. Місто має безпосереднє відношення до трипільської культури, бо тут були знайдені численні археологічні знахідки часів трипільської доби.

Цікаво, що в Києві біля Міжнародної академії управління персоналом (МАУП) знаходиться схожий сквер. Там також стоїть загадковий бінокль, скульптури жінок та інші цікаві скульптури присвячені трипільській добі.

  • Роки створення – 2003-2004
  • Скульптор – Микола Білик, Микола Сівак, Володимир Шолудько, Олексій Альошкін, Михайло Горловий, П. Корам, Юрій Фомін, Олена Рязанцева
  • Автор проекту (бінокль) – Анатолій Гайдамак
  • Адреса – Київська область, місто Ржищів

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 07.05.2018 | Оновлено: 24.04.2021 | Світлини зняті: 06.05.2018

Напишіть коментар ...

avatar