Спасо-Преображенський кафедральний собор (м. Житомир)

Додаткова інформація

Спасо-Преображенський кафедральний собор збудували в 1866-1874 роках за ініціативою російського імператора Олександра II. Уперше проєкт собору розробили ще в 1844 році, а будівництво почали в 1851 році, але в 1853 році через серйозні прорахунки майже готовий храм рухнув (вночі дзвіниця завалилася на головну будівлю).

У 1886 році розпочалася друга спроба будівництва, яка цього разу пройшла без проблем і в 1874 році собор освятили. Храм спорудили в російсько-візантійському стилі за проєктом архітектора Карла Карловича Рахау та за участю архітекторів Ернеста Івановича Жибера й Володимира Шаламова. Художнє оформлення собору виконав Михайло Васильєв.

У радянські часи собор закрили та в 1930-х роках навіть хотіли знести й збудувати на його місці чергову жахливу «совкову» будівлю. Є версія, що він вцілів, бо по іронії долі ініціатори цього рішення самі стали жертвами сталінських репресій. За іншою версією руйнуванню завадив початок Другої світової війни.

Спасо-Преображенський собор вважається одним із найбільших храмів України, він має статус пам’ятки архітектури національного значення та є важливим туристичним об’єктом міста.

  • Роки будівництва – 1866-1874
  • Архітектор – Карл Рохау, Ернест Жибер, Володимир Шаламов
  • Архітектурний стиль – російсько-візантійський
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Житомирська область, місто Житомир, вулиця Перемоги, 14
  • Приналежність – Російська православна церква в Україні

Знаходиться поруч:

Пошук готелів (Booking):

Booking.com
avatar