Буча – неймовірний парк та динозаври

12.06.2021 26.03.2024

Буча – неймовірний парк та динозаври

Місто Буча – це адміністративний центр Бучанського району Київської області з населенням понад 35 тис. осіб. 1 січня 2007 року Буча офіційно отримала статус міста. Історія поселення бере свій початок від будівництва Ковельської залізниці. У 1901 році була збудована залізнична станція Буча, названа на честь річки Буча, і засноване селище з однойменною назвою. З 1630 року на території Бучі існувало село Яблунька, яке з 1966 року входить до складу міста.

На початку 20-го століття Буча стає дачним поселенням, завдячуючи чудовому клімату та навколишній природі багато відомих та заможних людей починає будувати свої дачі. До речі, дуже схожі історії мають сусіднє місто Ірпінь та смт Ворзель.

Буча – молоде та мальовниче місто, що не може похизуватися пам’ятками історії та архітектури, проте, у 2011 році був відкритий Бучанський міський парк, який беззаперечно є одним із найкращих парків Київської області.

Зміст

1. Бучанський міський парк

Бучанський міський парк
Бучанський міський парк
Бучанський міський парк
Бучанський міський парк
Бучанський міський парк

Бучанський міський парк був відкритий у 2011 році на 110-ту річницю з дня народження Бучі. Площа парку орієнтовно 40-50 га. Це молодий та неймовірно гарний парк, який можна беззаперечно віднести до одного з найкращих парків Київської області. Стилістично він нагадує нам дендропарки Олександрію (м. Біла Церква) та Софіївку (м. Умань).

На території парку є багато різноманітних скульптур та цікавих локацій, фонтани, набережна, парк атракціонів, альтанки, місточки та багато іншого.

Ще однією цікавою скульптурою є піраміда, що вона символізує ми не знаємо, але побачивши її десь у світі може пустити сльозу один Гордон.

  • Дата відкриття – 2011 рік
  • Площа – 40-50 га
  • Вартість відвідування – безкоштовно

1.1. Скульптури в Бучанському міському парку

Скульптура тиранозавра
Скульптура трицератопса
Скульптура Венома
Скульптури Ґрута, Чужого та Термінатора

Круті металеві скульптури зроблені з різних запчастин встановлені в 2020 році. Вони вражають своєю складністю та реалістичністю. Серед скульптур: тиранозавр, трицератопс, Ґрут із фільму «Вартові галактики» та популярні персонажі Чужий, Термінатор і Веном з однойменних фільмів.

  • Дата відкриття – 2020 рік

2. Залізнична станція Буча

Залізнична станція Буча
Залізнична станція Буча

Залізнична станція Буча була відкрита в 1901 році та дійшла до наших днів у своєму первісному вигляді. На стіні станції можна побачити табличку встановлену в 2001 році, у пам’ять про 100 років від дня заснування станції та селища Буча.

  • Дата відкриття – 1901 рік

3. Сквер ім. Ревуцького

Сквер ім. Ревуцького
Сквер ім. Ревуцького

Сквер був облаштований у 2015 році та носить ім’я видатного українського композитора Левка Миколайовича Ревуцького. Раніше на тому місці розташовувалася садиба Ревуцьких, знищена в 2000-х роках.

  • Дата відкриття – 2015 рік

4. Пам’ятник Тарасові Шевченку

Пам'ятник Тарасові Шевченку

Пам’ятник Тарасові Шевченку встановили на спеціально облаштованій площі в 2010 році.

  • Дата відкриття – 2010 рік

5. Пам’ятник воїнам-афганцям

Пам’ятник воїнам-афганцям

Пам’ятник воїнам-афганцям являє собою бойову машину БРДМ-2, що встановлена на постаменті. Ще там є вічний вогонь та таблички з іменами загиблих воїнів і мапою Афганістану.

6. Монумент Мирному атому

Монумент Мирному атому

Монумент Мирному атому встановлений у пам’ять про аварію на Чорнобильській АЕС. Щорічно біля нього збираються люди для вшанування ліквідаторів аварії. Також на гранітній плиті перед скульптурою написаний уривок із вірша Ліни Костенко.

7. Садиба Штамма

Садиба Штамма

Садиба Штамма збудована на початку XX століття в неороманському стилі. Ймовірною датою будівництва є 1909 рік. Завдяки своїм вежам садиба схожа на середньовічній замок.

Цим маєтком володів радник правління Києво–Ковельської залізниці та інженер Євген Штамм. З приходом радянської влади Штамму довелося покинути свою домівку. У різні часи там діяв дитячий будинок та дитячий санаторій. У 2004 році сталася пожежа, яка практично знищила будівлю.

Станом на 2021 рік садиба перебуває в аварійному стані та поруч ведеться активна забудова, що в наших реаліях сильно насторожує, хоча в 2019 році будівлі надали охоронний статус.

  • Дата будівництва – початок XX століття
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Архітектурний стиль – неороманський

8. Бучанський кар’єр

Бучанський кар'єр
Бучанський кар'єр
Бучанський кар'єр

Затоплений кар’єр розташовується на території мікрорайону Склозаводський, неподалік Бучанського заводу склотари та є популярним місцем відпочинку містян. Раніше в кар’єрі Бучанський цегельний завод видобував глину, потім він використовувався як смітник для будівельного сміття.

Мапа

Інші місця

Ще на території Бучі можна побачити різноманітні скульптури, меморіал присвячений Другій світовій війні, старі дерев’яні дачі поряд із садибою Штамма та невеличкі парки й сквери.

Підтримайте наш сайт

Вандрівка працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Фінансово підтримати нас ви можете через українську платформу донатів Donatello. Там немає складної й заплутаної реєстрації, як на аналогічних платформах, а мінімальний платіж становить всього 5 грн.

Підписатися
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі