Свято-Михайлівський кафедральний собор (м. Житомир)

Додаткова інформація

Свято-Михайлівський кафедральний собор був збудований у 1856 році та став одним із перших мурованих православних храмів міста. Його спорудили за ініціативою та на кошти житомирського купця Михайла Федоровича Хаботіна, який витратив на це практично весь свій статок і постійно стикався із спротивом з боку царської влади. На будівництво храму було витрачено неймовірно великі кошти, приблизно 37 тисяч карбованців, що майже вдвічі перевищувало річний бюджет Житомира в ті часи. Через декілька років після завершення будівництва Хаботін помирає і його ховають на території храму.

Наприкінці 1920-х років із приходом радянської влади собор закривають і починають використовувати не за призначенням. Під час німецької окупації в храмі поновлюються богослужіння, але вже в 1960 році його знову закривають. Тоді ж радянська влада зносить дзвіницю та руйнує церковні бані, щоб зробити храм схожим на звичайну будівлю. Крім того, були викопані останки Михайла Хаботіна та перепоховані в невідомому місці. У 1991 році собор в аварійному стані повернули релігійній громаді, де розпочалися богослужіння та тривала реконструкція.

У 2017 році біля собору встановили пам’ятник Івану Івановичу Огієнку (митрополит Іларіон) – український вчений, історик, мовознавець, громадський і церковний діяч. Автори роботи – скульптор Василь Фещенко та архітектор Валерій Головатенко.

  • Кінець будівництва – 1856 рік
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Житомирська обл, м. Житомир, вул. Київська, 18
  • Приналежність – Православна церква України
Знаходиться поруч:

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 22.07.2019 | Оновлено: 10.04.2021 | Світлини зняті: 04.07.2019

Напишіть коментар ...

avatar