Титул №6 або Сталінське метро (Київ)

Додаткова інформація

Титул №6, який у народі прозвали «Сталінське метро» є одним зі збережених об’єктів Будівництва №1 НКШС (Народний комісаріат шляхів сполучення). У 1938 році розпочалося надсекретне будівництво залізничних тунелів під Дніпром. Завдяки цим тунелям радянське керівництво хотіло мати змогу безпечно та непомітно для ворога переправляти військову техніку й особовий склад, бо звичайні залізничні мости легко знищити.

Всього планувалося спорудження двох тунелів – Північний перехід (Оболонь – Вигурівщина) та Південний перехід (Жуків острів – Осокорки). Роботи хотіли завершити в 1944 році, але через початок війни вони були зупинені в 1941 році. Після завершення Другої світової будівництво визнали недоцільним.

За різними даними на будівництві було залучено до 20 тисяч осіб. Усі робітники проходили ретельну перевірку та підписували документи про нерозголошення. Також спеціально для Будівництва №1 створювалися житлові приміщення, адміністративні будівлі, бетонні заводи, компресорні, електростанції тощо.

Титул №6 є частиною Південного переходу та найбільшим збереженим об’єктом. Протяжність тунелю сягає 700 м. Майже 200 метрів відкрито для дослідження, ви можете прогулятися по його поверхні або ж проплисти тунелем на човні. Інші 500 м повністю занурені під воду. Затоплена частина досі залишається недослідженою, тому існують припущення, що там під водою багато різного обладнання, військової техніки, бронепотяги, секретна німецька зброя, лабораторії, кракен і т. ін.

До речі, на нашому сайті ви можете побачити єдиний збережений об’єкт Північного переходу, що розташовується на Оболонській набережній та ознайомитися із ще одним масштабним військовим проєктом радянських часів КиУР.

  • Початок будівництва – 1938 рік
  • Кінець будівництва – 1941 рік (недобудований)
  • Адреса – Київ, Голосіївський район

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 02.11.2020 | Оновлено: 11.04.2021 | Світлини зняті: 08.08.2020

Напишіть коментар ...

avatar