Церква Марії Магдалини (м. Біла Церква)

Додаткова інформація

Церква Марії Магдалини була збудована в 1843 році на кошти графині Олександри Браницької, дружини польського шляхтича Францишка-Ксаверія Браницького, який володів Білою Церквою з 1770-х років. У 1838 році графиня помирає й будівництво православного храму вже завершують її сини, котрі сповідували католицизм (майже всі Браницькі, крім неї, були католиками).

Храм із високою прибудованою дзвіницею виконаний у стилі класицизму та має статус пам’ятки архітектури. На жаль, наразі невідомо хто був автором цієї чудової споруди. Наприкінці XIX століття його розширили. У 1930-х роках за радянської влади храм закрили, але невдовзі за німецької окупації він поновив свою роботу. Наприкінці 1980-х років провели повну реконструкцію храму.

Також під стіною церкви ви можете побачити могилу Олександри Лебединцевої, котра померла 9 вересня 1853 року – це дружина настоятеля Спасо-Преображенського собору (усипальниця графині Олександри Браницької) Петра Гавриловича Лебединцева, зусиллями якого при церкві Марії Магдалини відкрилася православна школа.

У 1997 році на базі старої церкви було вирішено створити монастир – Жіночий монастир святої рівноапостольної Марії Магдалини. Станом на 2019 рік він розбудовується.

  • Кінець будівництва – 1843 рік
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Архітектурний стиль – класицизм
  • Адреса – Київська область, місто Біла Церква, вулиця Шкільна, 11/16
  • Приналежність – Російська православна церква в Україні
Знаходиться поруч:

Пошук готелів (Booking):

Booking.com

Місцезнаходження:

Напишіть коментар ...

avatar