Успенський собор (м. Канів)

Додаткова інформація

Успенський собор – стародавній храм часів Київської Русі, заснований у 1144 році князем Всеволодом Ольговичем. У ті часи це була церква святого Георгія (Юрія). Достеменно невідомо, що відбувалось з храмом великий проміжок часу після будівництва. Нові згадки про нього почали з’являтися лишу в середині XVI століття за часів козацької доби. У 1578 році тут поховали гетьмана Івана Підкову. У 1582 році сюди на довічне ув’язнення заслали гетьмана Якова Шаха, який із часом став ченцем.

У 1678 році турки повністю зруйнували місто й підпалили храм, де ховалися містяни. Також вони жорстоко вбили настоятеля храму архімандрита Макарія Токаревського. Майже сто років церква залишалася зруйнованою, поки в 1781 році її не вирішили реставрувати. Відновлювальні роботи почалися в 1805 році. Храм був виконаний у стилі українського бароко і саме в такому вигляді він дійшов до наших днів.

У 1861 році на території Успенського собору хотіли поховати Тараса Григоровича Шевченка. Але потім було вирішено поховати його згідно з заповітом на дніпровських горах.

За радянських часів діяльність собору було припинена. У різні періоди там був склад та музей. Після Другої світової війни його діяльність була відновлена, але в 1963 році його знову закрили. У 1991 році Успенський собор передали церковній громаді. За постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2009 №928 храм має статус пам’ятки археології та історії, охоронний номер 230014-Н.

  • Рік створення – 1144
  • Засновник – Всеволод Ольгович (князь часів Київської Русі)
  • Вид пам’ятки – пам’ятка археології та історії
  • Адреса – Черкаська область, місто Канів
  • Приналежність – Російська православна церква в Україні

Пошук готелів (Booking):

Booking.com

Місцезнаходження:

Напишіть коментар ...

avatar