Вагон-музей злуки УНР та ЗУНР (м. Фастів)

Додаткова інформація

Вагон-музей злуки УНР та ЗУНР був відкритий у 2001 році до Дня Незалежності України. Музей розташовується на території залізничної станції Фастів-1, навпроти Фастівського вокзалу.

1 грудня 1918 року на станції Фастів у штабному вагоні Головного Отамана УНР Симона Петлюри був підписаний передвступний договір про злуку між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою в одну соборну державу. 22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві урочисто відбувся Акт Злуки між УНР та ЗУНР. З 1999 року 22 січня стало офіційним державним святом – День соборності України.

У музеї ви зможете більше дізнатися про Акт Злуки та події 1917-1922 років. Серед експонатів є багато тематичних речей тих часів: старі гроші, зброя, годинники, карти, фотографії і т. ін. У 2016 році до вагона приєднали паротяг Ов-2611, завдяки чому, музей почав привертати до себе більше уваги та виглядати більш цілісно.

  • Рік створення – 2001
  • Офіційний сайт – Muzej-vagon.io.ua
  • Телефон для довідок – (067) 404-00-68
  • Адреса – Київська область, Фастівський район, місто Фастів, станція Фастів-1
  • Вартість відвідування безкоштовно

Хочете допомогти проєкту?

Якщо вам подобаються наші матеріали і ви хочете бачити регулярні оновлення, то перейдіть за посиланням, щоби дізнатися як можна допомогти нашому сайту.

І обов’язково долучайтеся до наших сторінок у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Twitter 😎

avatar
В1ктор
В1ктор

Як мало залишилось документ1в…