Воскресенська церква (смт Седнів)

Додаткова інформація

Воскресенська церква (до 1880-х років Церква Різдва Богородиці) споруджена в 1690 році, як церква-усипальниця козацького роду Лизогубів. Кошти на будівництво храму надав Яків Кіндратович Лизогуб, котрий на той момент був полковником Чернігівського полку та у власності якого перебував Седнів. Цікаво, що самого Якова Лизогуба поховали в Чернігові на території стародавнього Єлецького монастиря.

У 1856 році на кошти Іллі Івановича Лизогуба побудували дзвіницю, але на відміну від храму виконаного в стилі українського бароко її виконали в стилі класицизму.

У 1924 році дослідники виявили під церквою родину усипальницю, де перебувало близько 44 муміфікованих тіл. Подальша їх доля була невтішною. Деякі тіла почали використовувати в антирелігійній пропаганді радянських часів та експонувати в музеї, а інші порозтягували місцеві, історики навіть наводять факти гри черепами у футбол. Далі за однією інформацією залишки тіл вивезли в невідомому напрямку, за іншою їх поховали небайдужі місцеві. Наразі там розміщуються лише мощі Якова Юхимовича Лизогуба (онук Якова Кіндратовича Лизогуба), що перевезли туди в 1990-х роках.

У 1935 році радянська влада закрила церкву й облаштувала комору. У 1980-х відбулися реставраційні роботи. У 1990-х роках Воскресенську церкву передали релігійній громаді.

  • Дата будівництва – 1690
  • Архітектурний стиль – українське бароко
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Чернігівська обл, Чернігівський р-н, смт Седнів
  • Приналежність – Російська православна церква в Україні
Знаходиться поруч:

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 08.05.2021 | Світлини зняті: 25.09.2020

Напишіть коментар ...

avatar