Замкова гора (Київ)

Додаткова інформація

Замкова гора – це історична місцевість Києва на Подолі. Вважається, що це одна з трьох гір на яких був заснований Київ. Частина вчених пов’язує цю гору з Хоривом, одним з братів засновників Києва, через що її іноді називають гора Хоривиця. «…то було три брати: одному ім’я Кий, а другому — Щек, а третьому — Хорив, і сестра їх — Либідь. І сидів Кий на горі, де нині узвіз Боричів, а Щек сидів на горі, яка нині зветься Щековицею, а Хорив — на третій горі, од чого й прозвалася вона Хоривицею. Зробили вони городок на честь брата їх найстаршого назвали його Києвом.» («Повість врем’яних літ»).

З 14 по 17 століття гора використовувалася для оборони. У 14 столітті тут був дерев’яний замок, спалений у 1482 році кримським ханом. У 16 столітті замок укріпили і перебудували. Потім у 1651 році його знову спалили і до наших днів не дійшли навіть руїни. Далі у 1816 році частину гори почали використовувати як кладовище, залишки якого дійшли до наших днів.

У наш час Замкова гора це місце відпочинку, куди постійно приходять люди. З неї відкривається неймовірна панорама на весь Київ, Андріївську церкву, Андріївський узвіз, Поділ, урочище Гончарі-Кожум’яки (вулиця Гончарна, вулиця Воздвиженська, вулиця Кожум’яцька, вулиця Дегтярна) і легендарну гору Щекавиця. І головне, що цих точок з який відкриваються всі ті чудові панорами дуже багато. Вся гора неначе один великий оглядовий майданчик. Піднятися на неї ви зможете сходами на Андріївському узвозі біля будинку 20Б.

  • Інші назви – гора Хоривиця, гора Киселівка, Флорівська гора, Фролівська гора
  • Адреса – Київ, Подільський район, Андріївський узвіз
  • Станція Метро – Поштова площа (відстань ≈950м)
  • Станція Метро – Контрактова площа (відстань ≈1км)
Знаходиться поруч:

Пошук готелів (Booking):

Booking.com

Місцезнаходження:

Напишіть коментар ...

avatar