Житомирська гребля (м. Житомир)

Додаткова інформація

Житомирська гребля була збудована в першій половині 1960-х років для технічного водозабезпечення великих підприємств міста. Це водозливна гребля, яка переливає зайву воду по всій своїй довжині. Вона доволі масивна та має висоту понад 21 метр.

Гребля розташовується на річці Тетерів у неймовірно мальовничому місці з високими гранітними скелями по обидва боки, поряд зі скелею «Голова Чацького». Цікаву картинку створює перепад висот між нижньою та верхньою частиною річки Тетерів.

Але вся ця місцевість могла би бути ще кращою, бо під час будівництві греблі було затоплено значну ділянку суші та знищено унікальні ландшафти з неповторною природою. Все це наслідки дії радянської влади, коли всюди де потрібно та непотрібно у великій кількості створювалися водосховища, греблі, дамби і т. ін.

  • Дата будівництва – перша половина 1960-х років
  • Адреса – Житомирська область, місто Житомир, 2-й Кривий провулок

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі , яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 07.10.2018 | Оновлено: 17.04.2021 | Світлини зняті: 22.09.2018

Напишіть коментар ...

avatar